Odehrál jste od zranění druhé utkání. Jak jste se cítil?
Zpátky v tréninkovém tempu jsem už déle, jen do zápasů jsem se vracel pomaleji. Po měsíčním výpadku to není dobré, návraty jsou nepříjemné a pořád se do toho dostává. Minulý zápas jsem se úplně dobře necítil, dnes to bylo lepší a snad se to bude ještě zlepšovat.

Muselo to být ale o gól sladší, ne?
Určitě, ale podstatné je vítězství. V každém domácím zápase vnímáme maximální zodpovědnost.

Jak gól padl?
Kuba Strnad projel hřiště, dobře vystřelil a gólman puk jenom vyrazil. Na mě zbyla docela snadná úloha to zamést do brány. Měl jsem štěstí, že se kotouč takhle odrazil. Mám z toho radost, ale práce to byla celkem snadná.

Během utkání jste se dostal i do konfliktu se soupeřem. Co se tam stalo?
To jsou emoce, k hokeji to patří. Je pravda, že se to teď pravidly snaží mírnit. Ale je potřeba do sebe strčit, něco si říct, třeba se seknout. Ono to může celkově týmu pomoci.

Když bych se vrátil k minulému utkání. Nebylo to varování ve vhodný čas?
Neřekl bych, že jsme to podcenili, Poruba hrála dobře. Nerad bych se na to vymlouval, ale ani ta dlouhá cesta nám neprospěla. Ale možná že to ta facka byla, která nám ukázala, že musíme makat každý zápas naplno.

Mezi fanoušky je populární pokřik „Pepa Zajíc – kapitán“. Vnímáte to?
Tohle si ještě nezasloužím (směje se). Tohle patřilo tátovi a já si budu muset vysloužit něco svého (usmívá se).

Příští domácí utkání bude první v retrodresech. Myslíte už na to?
Tohle je ještě daleko. Sám si ani nevybavuju, že nás takové utkání čeká. Ale Jihlava je těžký soupeř a dle toho musí příprava vypadat. To znamená, že nás čeká video, nesmíme nic podcenit, ale dresy řešit nikdo z nás nebude.

Jan ŠEJHL