Jak byste zhodnotil dnešní utkání?

Zápas se nám prostě nepovedl. Vůbec jsme do něj nevstoupili dobře. Chyběla nám střelba a důraz do branky. Asi se na nás podepsala i nervozita. Ve třetí třetině se to tedy zlomilo. Dát tři góly je přece jenom dobrý výsledek. Mohli jsme dát branek i více, ale brankář to pochytal. Navíc jsme se ke konci nechali hodně vylučovat. Tím jsme se sami o další šance připravili. Nebýt toho, možná jsme brali i nějaké body.

V prvních dvou třetinách byl soupeř lepší. Kde byste hledal příčinu?

Některé situace jsme neřešili vůbec dobře. Asi jsme měli hru i více zjednodušit. A také nám chvílemi chyběla rychlost. To bylo vidět ve třetí třetině, že když jsme zrychlili, přišly i šance.

Mohl vás ovlivnit konec předchozího zápasu s Jihlavou?

Jak se říká, jak skončíte jeden zápas, tak druhý začnete. Celkem to byla podobná utkání. Snad nám třetí třetina pomůže do příštího zápasu.

Postaral jste se o gól naděje. Jak se branka zrodila?

Tam to odpracovali hlavně Redlich s Kružíkem, kteří jeli dva na jednoho. Nevím, co se přesně stalo, ale puk mi vypadl přede mne. Byl jsem v rychlosti, brankáře odjel a měl jsem už naprosto prázdnou branku.

O vyrovnání jste se pokoušeli při hře bez brankáře. Kolik chybělo?

Bylo to blízko. I v powerplay bylo pár šancí na vyrovnání. Škoda, že se nezadařilo. Bod by pro nás po průběhu utkání byl zlatý. Ale sezona je pořád na začátku, tak si z takové prohry nesmíme dělat těžkou hlavu.

Opět jste si během jediného zápasu zkusil post obránce i útočníka. Jak vám to vyhovuje?

Tentokrát to bylo v obraně jen pár střídání, zápas jsem odehrál hlavně jako centr. Ale nemám problém zaskočit v obraně i útoku.

Jan Šejhl