Tradiční účastník německé nejvyšší ligy DEL, mistr Německa z roku 2014, vás prověřil slušně, ale máte výhru 4:1. To je výborný výsledek, ne?
Ze začátku to moc nevypadalo, ale pak jsme se z náročné cesty oklepali. Domácí ukázali kvalitu, hráli výborně do útoku a my museli co nejlépe bránit, ale nějak se to dařilo. I díky brankáři Bowovi, ten nás hodně podržel. Pro zpříjemnění přípravy je výhra výborná.

Asistent Jan Kregl říkal, že se na vás v úvodu mohla promítnout delší cesta autobusem, cítili jste to tak?
Jasně. Také jsme neznali soupeře, ze začátku jsme nevěděli, s čím na nás přijdou. Nakonec to bylo docela dobré.

Minulé dva zápasy jste inkasovali v oslabení, tentokrát jste je všechna ubránili a ještě dali góly. Čím se to povedlo?
Asi to trochu podcenili. My z toho dvakrát ujeli a byly z toho góly, což je pro nás jedině dobře. Snad takových branek dáme i víc, ale hlavní pro nás bude góly v oslabení nedostávat.

Hráli jste se soupeřem, na jakého už v sezoně nenarazíte, je důležitá mezinárodní konfrontace?
Myslím, že ano. Oni hrají nejvyšší německou ligu, což je skvělá soutěž. Mají v kádru spoustu skvělých hokejistů, to jsme viděli sami. Je dobře, že jsme se s nimi mohli poměřit a za mě je vždycky lepší zápas než trénink.

V čem byl Ingolstadt jiný než soupeři z Čech?
Byli hodně útočně ladění a silní na puku. Také ale měli více otevřenou obranu a díky tomu jsme se snadněji dostávali do šancí. Navíc jsme je proměňovali.

Je to příjemná změna oproti české přípravě, kdy se roky střídají stejní protivníci?
Až na tu cestu ano, mohli by přijet oni k nám (smích). Ale vážně, bylo fajn si tady zahrát, mají tady moc pěkný stadion, přišlo dost lidí a fandili slušně. Líbilo se mi to.

Jan ŠEJHL, Rudolf MUZIKA