Středočeši sice byli po většinu utkání aktivnější, ale jediné, co z tlaku vytěžili, byly přesilovky. A ty bývají v úvodu sezony často hodně syrové, což se potvrdilo. Kladnu při nich nepomohla ani hvězdná posila obranných řad Tomáš Kaberle.

První šanci duelu měl sice v úvodní třetině hodně aktivní Francouz Sacha Treille, ale byla to spíš Slavia, která brzy začala odhalovat okénka v domácí obraně. Nejprve zakončoval nájezd dvou na jednoho Růžička, po něm jel na Cháberu v oslabený osamocený Sklenář.

V prvním dějství však gól ještě nepadl, zato ve druhém už si Rytíři o inkasování koledovali víc. Dvakrát pustili před Cháberu ofenzivní eso Pražanů Bednáře, ten ale minul.

Jenže ve 37. minutě zachytil vyhozený puk na modré Kadlec, otočil se a jeho nahození přesně tečoval za Cháberu Krenželok, jehož zřejmě povzbudil ostrý hit, který schytal pár minut předtím od L. Procházky.

Kladno si vytvořilo pořádnou šanci až v poslední minutě prostřední části, ale závar první formace Furch ustál.

V třetím dějství se sice Paterova družina snažila, Francouz Treille i jeho centr Dragoun měli zajímavé možnosti, ale Slavie víceméně duel kontrolovala, a byť šest minut před koncem Bednář odmítl pojišťovací druhý gól, chvíli po něm ho opravil mladý Skokan a o výhře hostů bylo téměř rozhodnuto.

Dvě a půl minuty před koncem sice M. Hořava šikovně nadzdvihl hůl obránci a vstřelil první branku Rytířů v sezoně, ale k vyrovnání už jeho úspěch nevedl, protože Tenkrát v obrovské šanci následně ani nadvakrát Furcha nepřekonal.

Místo toho ujel při power-play Bednář a pečetil na 1:3.

Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2). Branky a nahrávky: 58. M. Hořava (L. Procházka) - 37. Krenželok (Kadlec), 55. Skokan (Sklenář, V. Růžička), 59. Bednář (Jelínek). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bláha, Kostka. Diváků: 4377.

Kladno: Chábera – L. Procházka, P. Hořava, Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, David Růžička – Eberle, Kuchler, Dalecký – M. Hořava, Patera, Tenkrát – S. Treille, Dragoun, Havlíček – Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Furch – Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot – Bednář, Jelínek, Tomica – Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář – Micka, Klhůfek, Krenželok – Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.