Zápas s Ústím byl divočina. Vidíte to také tak?

Přesně tak. Jinak se to ani nedá nazvat. Místo toho, abychom utkání v pohodě dohráli, necháváme si dávat zbytečné góly a vracíme tím soupeře do hry. Zrovna tady v Ústí máme s obranou vždycky problémy. Musíme si dávat pozor a pracovat na tom. Tohle by se nám třeba příště mohlo vymstít.

Diváky potěšila spousta gólů, předpokládám, že trenéři nebyli úplně spokojení, že?

Dát osm gólů je fajn, ale když se dodá, že jsme čtyři inkasovali… A to ještě Adam Brízgala toho spoustu pochytal. Takže z vítězství a bodů radost máme, ale ta obrana nefungovala. Ale o tom si říkáme pořád. Musíme to zkusit jinak. Takhle to dál prostě nejde.

Vracíte se po zranění. Daří se vám ale skórovat. Cítíte se dobře?

Abych řekl pravdu, první zápas jsem se vůbec dobře necítil. Tentokrát už to bylo lepší. Ale ještě musím na tom zapracovat. Tedy hlavně na fyzičce.

Ústí vyměnilo trenéry. Bylo proto nevyzpytatelným soupeřem?

Taková situace pro tým, který mění trenéra, není lehká, ale často to právě pomůže semknout kabinu. A na Ústí právě bylo vidět, že i když prohrávali, tak je stav vůbec nepoložil a bojovali.

Prosadili jste se dnes dvakrát z početní výhody. Je to předzvěstí zlepšujících se přesilovek?

Doufejme. Snažíme se na nich pracovat. Ale tak už to bývá, jeden zápas to vyjde, další už nemusí. Ale snad si tím gólem pomůžeme.

Liga nabírá rychlost a utkání se budou hrát v rychlém sledu. Vyhovuje vám to?

Říká se, že zápas je nejlepší trénink. Takže alespoň se po zranění můžu rychleji do toho dostat.

V Ústí jste měli početnou podporu fanoušků Kladna. Jak se vám před skoro domácí kulisou hraje?

Přijelo jich zase hodně. Jsme rádi, že za námi takhle ve velkém váží cestu. A je dobře, že si mohli oslavit nějaký ten gól. (usmívá se)

Jan Šejhl