„Porazili jste Finy i Němce a v zápase se Švédy stačila prohra o dva góly. Soupeř ale za stavu 4:3 odvolal gólmana a potřebné dvě trefy vstřelil. Jak moc to mrzí?
Pro nás je druhé místo úspěch. Bohužel, Švédové dali poslední gól tři vteřiny před koncem, což je trochu smůla, ale vymlouvat se na to nemůžeme.

Jak se vám povedl turnaj osobně?
Myslím, že to bylo celkem slušné. Nicméně zlepšovat se musím dál.

V čem konkrétně?
Občas jsem nestíhal, se Švédy jsem byl trochu unavený. Turnaj se hrál v obrovském tempu, s WSM ligou je to nesrovnatelné. I tak jsme ale na turnaji obstáli.Po tréninku jste si povídal s mladším bratrem Tomáše Kauta – Martinem, který hrál na turnaji s vámi. Co on v Kladně?
Hokejový svět je malý, známe se skoro všichni. Navíc tady v Kladně chodí do školy, na KŠPA. A byl se podívat za bráchou. Takže se vidíme často.

Kvůli reprezentaci jste neviděl na vlastní oči zákrok na Jaromíra Jágra. Stihl jste si ho prohlédnout? Co tomu říkáte?
Záběry jsem viděl a myslím, že to byl jednoznačný faul. Je to nepříjemné pro Jardu, pro tým i pro fanoušky. Snad to dobře dopadne a nebude v ohrožení jeho účast v případné baráži. Doufám v to.

Čeká vás středeční zápas v Českých Budějovicích, tedy na půdě hodně silného protivníka. Vy přitom potřebujete bodovat, abyste udrželi třetí příčku. Jak na to?
Jsou druzí a my hned za nimi, takže to bude vyhrocený zápas. Mají super tým, přijde šest a půl tisíce diváků, moc se na to těšíme. Dokonce ani na nás nezbylo moc lístků. Každopádně to bude paráda, skvělý zápas.

A je reálné na jihu Čech uspět? Třeba i bez Jágra, který ještě v úterý s týmem netrénoval?
Jedeme pro tři body, ať je to tak nebo tak. Musí to tak být, přece nikdo nikam nejezdí prohrávat. Stejné by to mělo být v každém týmu.