Důrazného zadáka s výbornou kopací technikou si tehdejší sekretář Poldi Kladno Antonín Šolc všiml při pohárovém duelu modrobílých ve Svéradicích u Horažďovic a neváhal ho angažovat. Rodák ze Sušice (nar. 6. ledna 1961) se dostal do sestavy a debutoval v kladenském dresu 8. června 1985 v duelu proti Štětí (1:0). Celkem pak za Kladno odehrál do roku 1989 217 zápasů a vstřelil v nich 18 gólů.

Míčka, jemuž nikdo neřekl jinak než Čolku, už na Kladensku zůstal. Zamířil do tehdy hodně silného Kabla Kročehlavy a vidět byl i pak ve Velvarech, na Novu a pak ještě prožil povedené sezony v úspěšném Slavoji Koleč.

Jeho spoluhráči na něj vzpomínají jako na chlapa, se kterým byla vždycky ohromná legrace. Ze hřiště pak jako na muže s velkým přehledem, který měl i divokou povahu a často ho za ni „odměnili“ rozhodčí červenou kartou. I z té byla nakonec v kabině vždycky hlavně legrace.

Tu už Zdeněk Míčka rozdávat po kladenských hřištích nemůže. Poslední rozloučení s ním se koná v pátek 11. srpna od 12 hodin v obřadní síni kladenských hřbitovů.

Čest jeho památce.