"Nechci se k tomu moc vyjadřovat. Jediné, co k tomu můžu říct, že to byl první a doufám, že taky poslední zápas v kariéře, kdy jsem byl vyloučený pětkrát. Při prvním trestu jsem cítil křivdu, tak jsem se jen slušně zeptal, proč jsem byl vyloučený, a hned jsem dostal desítku. Nic vulgárního jsem neřekl," prohlásil Zíb.

Produktivní zadák Ocelářů tak byl ze zápasu na dlouhou dobu vyřazený. Třikrát ještě pykal za hákování a jednou za sekání. "U těch trestů už jsemtrochu rezignoval. Po zápase jsem se trenérům omluvil. Možná se k tomu ještě vrátí, ale teď nic neříkali," doplnil Zíb.

Jeho tým ve čtvrtém venkovním utkání v sezoně vůbec poprvé ztratil body. Zato rozjeté Kladno pošesté za sebou dosáhlo na plný zisk. "Chtěli jsme Kladnu přerušit sérii, ale bohužel se to nepovedlo. Chtěli jsme hrát z kvalitní defenzivy, protože Kladno má hodně kvalitních ofenzivních hráčů. Kdybychom hráli otevřený hokej, ovoce by to nepřineslo," dodal Zíb.

Mnohem radostněji vypadal gólman Kladna Jan Chábera, který chytal skvěle a o čisté konto přišel až 29 sekund před koncem. "Nula by byla hezká, ale hokej se hraje na body. My máme tři a to je pro mě důležité," prohlásil Chábera, který si s mužstvem užívá posun na vedoucí pozici.

"Je samozřejmě úplně jiná atmosféra v kabině. Každý si dovolí víc a hokejem se bavíme," dodal.

Připsal si 33 úspěšných zákroků, dopředu ale věděl, že proti Ocelářů nebudeduel snadný. "Byl to zápas dvou kvalitních týmů, takže se dalo očekávat, žeto bude dobrý hokej a šance budou na obou stranách. Zaplaťpánbůh, že jsme jich proměnili o dvě více než oni," oddechl si Chábera. "Připravovali jsme se na ně před zápasem, věděli jsme, jací hráči tam jsou. Jak v oslabení i ve hře jsme je dobře pokryli a (Martin) Růžička toho mocneměl. Dal sice gól, ale to ani nebyla šance," doplnil kladenský gólman na adresu kanonýra, který se trefil i v osmém duelu sezony.