Druhý ligový zápas za áčko, druhá sedmička v síti soupeře. Předpokládám, že u vás panuje spokojenost, že?

Určitě ano. Navíc mám i dost ice timu, takže jsem spokojený. Oproti přípravě hraju mnohem víc. V tom mi tedy hodně pomohla velká marodka.

Hrál jste v první obraně. Jak si to užíváte?

Je to super. Trenéři mě dávají s Brendonem (Nashem). Asi proto, aby mě jako zkušený chránil. Když nevím, co s tím, stačí mu dát puk a Brendon mi hodně pomůže. Je to mezi námi zajímavé, co se týče komunikace, ale jinak je to super.

Máte tedy problém s angličtinou?

Rozumím mu všechno, ale když mám sám mluvit, tak s tím mám docela problém. Ale i přesto myslím, že si rozumíme. (usmívá se)  

Na první kanadský bod jste dlouho nečekal…

Jsem rád, že nám gól takhle po střele padl. Dneska jsme to dlouho s trenérem cvičili. Přesně tohle. Kluci stáli před bránou a já jim tam nahazoval puky od modrý. A hned první střela a gól. Byť teda pro mě z toho byla jen asistence. Ale všichni, co jsme se na tomhle gólu podíleli, jsme kluci z juniorky. Takže pro nás všechny super.

Snažil jste se hodně střílet. Je to váš styl hry?

Právě že ne. A je mi to hodně vyčítáno. Tak jsem se to snažil napravit. Navíc, jak to trénujeme, tak si ve střelbě i víc věřím. Snažím se puky co nejvíce házet na bránu. Padnout tam může cokoliv.

Kladno (v modrém) srolovalo před novým rokem Kadaň na jejím ledě 7:1. Adam ZichZdroj: Antonín VydraK rozhovoru se se svými srandičkami nachomýtl Lukáš Cikánek. Neradí vám také, co je pro brankáře nepříjemné?

Cigi ne (směje se). Ten je takový klidný a jede si v bráně své. Ale jinak cítím, jak se mi snaží všichni pomoct a poradit. Oproti juniorce musím svou hru zjednodušit. Moc si toho vážím.

Bylo pro vás povolání k seniorskému týmu opožděným vánočním dárkem?

To tedy ano. (usmívá se) Moc jsem nečekal, že bych mohl hrát. Zvlášť, když nám vypomáhají kluci z Litvínova. Nevěděl jsem, jestli na mě nějaké místo zbyde. Až mi nakonec zavolal trenér, ať přijdu, že budu hrát. Těší mě, že jsem si mohl zkusit zápas před domácím publikem, ale i v Kadani.

Máte už od trenérů zpětnou vazbu na vaše výkony?

Zatím se mnou ještě nikdo nemluvil. Stejně tak ani nevím, co mě čeká. Ale postupně by se měli uzdravovat další kluci, vracet se postupně z reprezentačních akcí, takže uvidíme, co bude a jak dostanu šanci.

Baví vás i jiné sporty než jen hokej?

Mimo sezónu hraju fotbal či in-line hokej. A když vyjde čas, rád zajdu na MMA. To je dobré na fyzičku.

Takže bojové sporty? To byste neměl problém se tedy postavit za spoluhráče?

To nevím, zrovna já se svojí výškou (směje se). Já jsem spíš klidný typ. Jen tak něco mě nevytočí. Ale za spoluhráče bych se postavil. Ale nevím, jestli bych měl proti dvoumetrovým chlapům zrovna šanci. Od toho tu budou jiní borci.

Přitom jako obránce se k tomu klidně můžete přimotat…

To určitě. Ale radši bych se tomu vyvaroval. Nerad bych zbytečně oslabil tým. Takže spíš nějaké pošťuchování v rámci pravidel. Do bitek se vrhat určitě nechci.

Jan Šejhl