Proti hvězdné formaci Kladna si hráči jen tak nezahrají. „Kluci se na ně teší. Budou se chtít vytáhnout," přidává kouč týmu z lázeňské metropole.

Karlovarský tým se na soupeře důkladně připravil. „Prostudovali jsme si videozáznamy a na ledě jsme se snažili hráčům ukázat to, co je v zápase čeká. Rozebírali jsme to několik hodin a před samotným utkáním to ještě jednou uděláme," neponechává Kýhos nic náhodě.

Kladno, ale není jen Jágr nebo Plekanec. „V posledních zápasech se začali prosazovat i jiní jako je Valský nebo Eberle. Hlaváč s Paterou jsou zase pro změnu velezkušení. Takže si budeme muset dávat pozor na všechny. Samozřejmě, že nejvíce nám bude hrozit jejich elitní útok," pokračuje Kýhos.

Ještě než rozhodčí vhodí úvodní buly, tak se divákům představí jinak poskládané obranné řady Energie. „MacDonald bude hrát v první formaci s Michalem Gulašim a David Nosek s Gregem (Petr Gřegořek). Třídí pár pak bude ve složení Dustin Kohn – Martin Gründling. Museli jsme to udělat, protože Andew je stejný tip obránce, jako Petr Gřegořek a to nebylo dobré. V každé formaci musí být někdo defenzivnější," vysvětlil Kýhos důvody stěhování.   

Andew MacDonald zatím působí na ledě velmi dobrým dojmem. „Z ohledem na to, že se měsíc připravoval sám a my jsme stačili odehrát už dvacet utkání, i s přípravou, tak musím říci, že hraje opravdu dobře. Navíc je jasné, že to s ním bude od zápasu lepší a lepší. Otázkou je, jak dlouho tady bude ještě hrát.

Nejčastěji bude tváří v tvář stát Jágrovi a spol. brankář Lukáš Mensator. „V zápase s Libercem měl menší zdravotní problémy, ale v Českých Budějovicích už odchytal celé utkání. Budeme na něj spoléhat jako na jedničku," říká trenér.

Defenziva hokejistů Kladna je před posledním kolem první čtvrtiny základní části nejlepší v extralize.  V první řadě má na tom zásluhu výtečný gólman Chábera, na nějž se budou Rytíři spoléhat i v dnešním utkání v Karlových Varech. 

V čem byla ale měly zadní řady přitlačit je podíl na vstřelených brankách. Ve dvanácti utkáních překonal soupeřova gólmana pouze potrestaný Mocek, tudíž pro každého případného střelce z řad obránců by to dnes byl premiérový zásah.

Bek Marek Židlický to za problém nepovažuje. „Máme skvělé  útočníky, obránci jsou tam od jiné práce.  Když se vyhrává, tak je jedno kdo dá gól," prohlásil autor šesti gólových přihrávek.

To je jeho parketa. „Jsem tam spíš od rozehrávky, zda dám gól nebo ne neřeším. Hlavu si z toho nedělám," prohlásil ´Židla´ a přiznal, že trenéři je přece jen nutí k častější střelbě.

Špičková ofenziva Kladna přes Židlického pochvalná slova v posledních dvou utkáních pouze třikrát skórovala. „Důležité je, že si šance vypracujeme, že se tlačíme před bránu," mínil při ledování naraženého pravého ramene z utkání s Litvínovem.

Trenér Středočechů Zdeněk Vojta hovořil podobně – když se vyhrává, je jedno, kdo dává branky. Přiznal však, že na obránce je vyvíjen tlak, aby častěji stříleli. 

„Hlavně Kaberle a Židlický, to jsou naši ofenzivní obránci, kteří by měli skórovat. Zejména při přesilovkách, protože ty jsme zatím nehráli moc úspěšně."

Vojta očekává, že také dnes  je čeká těžký zápas. „Všichni se na nás chtějí vytáhnout a všichni proti nám hrají na hranici svých možností. Bývají to perfektní hokeje a já věří, že to bude stejné i dnes."

Rytířům odešel do Sparty útočník Hovorka, jehož ve druhé řadě nahradí uzdravený Bicek, jenž se tak vrací k Paterovi.