Jaký byl hlavní rozdíl mezi dnešním utkáním a těmi minulými?
Od začátku to nebyl náš hokej. Začátek mi přišel ospalý. Když se nám podařilo alespoň trochu oklepat, začali hrát právě ten náš hokej, dostali jsme gól.

Jak říkáte, nebyl to váš hokej. V čem byl problém?
Myslím, že to ovlivnil právě ten začátek, ale to se může stát. Bohužel, skončilo to tak, jak to skončilo. Musíme se teď dívat dál.

V Karlových Varech se vám letos nepovedlo vyhrát. Vnímali jste tuto bilanci?
Vůbec ne. Podařilo se nám vyhrát v Litvínově i v Jihlavě, tak jsme si věřili i tady ve Varech. Jak říkám, nejdřív nám nevyšel začátek. Když jsme se z toho chtěli oklepat, vždy nás srazil další gól. Je konec. Dnešek musíme hodit za hlavu a připravit se na poslední dva zápasy, které musíme vyhrát. Stále to máme ve svých rukách a není kam uhnout.

Vary hrály o hodně – mohly dnes slavit postup. Byla tíha okamžiku na domácích vidět?
Asi ano, ale to musí posoudit někdo jiný. Hlavním problémem ale bylo, že jsme Vary pustili do zápasu sami tím nepovedeným začátkem. Určitě domácí nebyli nějak přemotivovaní.

Sám máte blízké vazby na karlovarský hokej. Předpokládám, že každý zápas s nimi je pro vás speciální…
Je motivace se ve Varech ukázat. Přeci jen tu znám zhruba tři čtvrtě kabiny, diváci ve Varech mě taky znají. Ale je to soupeř jako každý jiný.

Poslední tři zápasy – pouze dva góly. Koncovka je asi stále aktuální téma, že?
Pokud nedáme ani jeden gól, těžko můžeme pomýšlet na výhru. S tím bychom v extralize neměli co dělat! Hokej se hraje na góly. Je pěkné, že vyhrajeme zápasy 1:0, že nás Cigi podrží, ale my mu to musíme vrátit.

Viděl jste zákrok Šticha, který rozhodčí ocenil trestem na pět minut a do konce utkání?
Zákrok jsem naživo neviděl. Seděl jsem na střídačce a zákrok jsem viděl jen na kostce. Přišlo mi to jako nešťastný okamžik, určitě v tom nebyl Štichyho zlý úmysl.

Jan ŠEJHL