Klub nyní požádal město Kladno, aby plánovanou rekonstrukci, která správně měla začít už po sezoně, ale teprve ve středu komise vybírala vítěze výběrového řízení na rekonstrukci, odložilo.

Vlastně by se na zimáku pracovalo celé léto i na podzim. Jenže už od léta se hokejisté a zdaleka ne jen ti extraligoví, ale i mládež, musí připravovat na ledě. Klub by navíc těžko mohl prodávat permanentky, těžko se mu domlouvaly i přípravné duely.

„O odložení rekonstrukce stadionu žádá klub Radu města z důvodu, že i při ideálním vývoji výběrového řízení s předpokládaným termínem zahájení prací k 1. červenci 2013 by mohla být první ledová plocha využívána nejdříve koncem října tohoto roku, což by výrazným způsobem narušilo sportovní program celého klubu, především pak mládežnických mužstev," píše se v prohlášení Rytířů, které ve středu odpoledne vyvěsili na svém webu.

Zároveň klub deklaroval, že si snahy města dostat stadion do souladu s licenčními podmínkami váží.

Hlavně jde o zvýšení počtu míst k sezení, jichž má ČEZ stadion 1600, ale požadováno je 3500.

Kladenský zimní stadion byl otevřen v roce 1949 (zastřešen o deset let později) a patří k nejstarším v republice. Jeho vlastníkem je Statutární město Kladno, investorem projektu rekonstrukce stadionu je společnost Sportovní areály města Kladna. Veřejné setkání investora s fanoušky a prezentace projektu se uskuteční ve středu 26. června od 18 hodin ve VIP prostorách zimního stadionu.