„Zlín problémy nemá. Naopak je rozjetý a hokejem se baví,“ míní kladenský kouč Otakar Vejvoda s ohledem na to, že Moravané, ač nebyli považováni za favorita extraligy, procházejí soutěží fantasticky. Aktuální forma Venerovu souboru (pozor, tohle je asi nejlepší kouč v extralize!) přivála jednoznačné výhry nad elitními Spartou i Plzní, zisk 91 (!) bodů a druhé místo v tabulce. Atakovat chtějí i první Plzeň, vždyť s Kladnem přišli o jediný bod z devíti odehraných – pokaždé vyhráli o jediný gól. Nicméně to se proti Středočechům daří pomalu všem soupeřům…

Trenér Vejvoda navíc stále bude postrádat marody Tomana, M. Procházku a nově také Gengela. „U Tomana to vypadalo nadějně, ve čtvrtek trénoval. Jenže pak natáhl k ráně volejem a viděl jsem, jak se chytil za žebra. Musíme ještě počkat,“ lituje kouč.

Mrzí ho neúčast Gengela. Jeho Vrchlabí hraje v sobotu rozhodující zápas o postup do předkola play-off první ligy s Berounem a Kladno má nasmlouváno nejvíc hostujících borců právě z těchto klubů.

„Pomůže nám ústecký Mikulík, ale i s ním musíme hrát na jedenáct útočníků. Anebo vezmu juniora Melku. Každopádně Gengel přinesl do hry hodně důrazu, to v našem projevu potřebujeme mnohem víc. Je už ale hodně unavený, odehrál toho v posledním týdnu hodně.“

Vejvoda ve středu sledoval výkony Kladeňáků v dresu Berouna, který hostil Znojmo. I to disponuje několika odchovanci středočeského mužstva. „Zajímali nás hlavně domácí, tedy kromě nemocného Rudovského brankář Cikánek a útočník Diviš. Oba hráli výborně a vlastně rozhodli. Diviš v závěru srovnal a rozhodl v nájezdech, Cikánek nepustil z nájezdů ani gól,“ uculoval se Vejvoda, který právě Cikánka do boje se Zlínem pošle.

Zlín od slova zlý, Kladno od slova kladný?

Hokejový Zlín (odvozeno od slova zlý?) má s několika kluby v extralize problémy a napjaté vztahy. V minulosti se něčemu podobnému nevyhnulo ani Kladno (od slova kladný?). Čerstvý je případ z minulého utkání, kdy vedení Beranů chtělo vyvolat disciplinární řízení s brankářem Kopřivou, jenž podle něj posunul v prodloužení úmyslně branku. Před dvěma lety zase fanoušci Zlína byli fyzicky napadeni na kladenském zimáku – teprve od té doby je hostující kotel uzavřen klecí.

Kouč Venera očekává v Kladně tuhý boj a těsný výsledek

Zlín - Po hodech přichází půst. Podobný scénář si však extraligoví hokejisté Zlína nepřipouštějí, třebaže po vítězné sérii tří těžkých domácích utkání v rámci48. kola zajíždějí na led posledního celku nejvyšší soutěže – Kladna.

„Nebojím se podcenění. Na druhou stranu postavení obou soupeřů v tabulce svádí k tomu, že uvidíme jednoznačný zápas. Většinou tomu bývá naopak. Mužstva ze spodních pater tabulky bojují o každý bodík, perfektně brání a na jejich hře je vidět bojovnost i snaha. Kladno hraje doma nepříjemně, minule jsme tam vyhráli horko těžko 2:1, proto očekávám tuhý boj a těsný výsledek. Rozhodnou opět maličkosti,“ očekává trenér Beranů Zdeněk Venera, který v pátek dopoledne ale opět neodveze do Kladna kompletní kádr. Zdravotní problémy vystavily stopku Rachůnkovi, Vlachovi a Finstrlemu, disciplinární trest si odpykávají Kučný se Švrčkem. (br)