Domácí byli po většinu času aktivnější, ovšem na rozdíl od soupeře se dlouho do vážnější šance nedostali. Zlínskému publiku zatrnulo při pokusech Stielera a Patery, kteří ale tváří tvář na brankáře Sedláčka nevyzráli nebo nemířili přesně. „Dlouhodobě zde nejezdíme pro body, ale dnes jsme k nim měli nejblíže. Škoda zahozených šancí. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo dostat se do vedení,“ posteskl si kladenský asistent trenéra Jiří Kopecký.

Tým PSG měl možnost otevřít skóre chvíli před první přestávkou, ale Důras netrefil odkrytou bránu a Sivák své sólo neproměnil. Udeřilo až 41 vteřin po změně stran, kdy přesilovková střela Švrčka od modré čáry skončila v síti – 1:0.

Domácím najednou narostla křídla a bylo jich plný led. Oddechnout si ale museli v polovině zápasu, kdy kladenský Látal ani nadvakrát nevyzrál na Sedláčka. O druhou trefu se o necelé tři minuty později postaral Důras, z trestného střílení po faulu Drtiny našel mezeru mezi Cikánkovými betony – 2:0.

V přesilových hrách v úvodu poslední části mohli domácí několikrát zvýšit, ale proti byl gólman nebo vychýlená muška. Definitivní klid na zlínské hole dala až trefa Sýkory z přečíslení, kdy přesně mířil pod horní tyč.

„To byl důležitý gól, až poté se kluci uklidnili. Byli jsme si vědomi, že poslední dva zápasy jsme ztratili v posledním dějství vedení, proto jsme se právě na tuto fázi hry zaměřili a soustředěným výkonem náskok udrželi,“ oddechl si zlínský asistent Rostislav Vlach. „Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. Kladno hrálo výborně, bez starostí, dobře napadalo. Dnes jsme měli několikrát kus štěstí. Za tři body jsme proto velmi rádi,“ přiznal Vlach.

V táboře Kladenský bylo znát velké zklamání. „Přestože jsme nepodali špatný výkon, jako bychom zde nebyli. Opět se projevila naše stará nemoc, kdy neproměníme vyložené šance a následně inkasujeme. Bohužel, také devět vyloučených je příliš, s takovou se ve Zlíně uspět nedá,“ zlobil se na své svěřence hostující Kopecký.

Bezpochyby velký podíl na úspěchu domácích měl brankář Sedláček, který podruhé za sebou dostal přednost před Dubou. „Protože na Slavii odchytal slušný zápas, dostal opět šanci. Rozhodně nezklamal! Díky jeho výborné práci jsme vyhráli,“ potvrdil domácí asistent. „Nemyslím si však, že by pauza Tomáši Dubovi uškodila. Je zkušený gólman, který se s aktuálním stavem určitě vyrovná,“ je přesvědčen Vlach.

Zlín - Kladno 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Branky a nahrávky:
21. Švrček (Galvas, Balán), 33. Důras, 51. Sýkora (Řezníček). Rozhodčí: Hodek, Souček – Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 3984.

Zlín:
Sedláček – Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Grof, Řezníček, Lučka, Míka – Balaštík, Leška, Köhler – I. Rachůnek, Balán, Důras – Kubiš, T. Sýkora, Sivák – Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kladno: Cikánek – Kameš, Drtina, Růžička, Toman, L. Procházka, Piskáček, Mrázek, Šmach – Bicek, Patera, Kuchler – Rudovský, Melka, Bílek – Látal, Steiler, Bělohlav – Eberle, Valský, Knotek. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

Martin BŘENEK, Jiří NAGY