Statistika úspěšnosti Kladna na domácím užším ledě, který by měl být výhodou, hovoří zcela opačně. Loni z 26 utkání vyhráli Kladeňáci za tři body jen 10 zápasů, k tomu jeden v prodloužení, třikrát padli v nastavení a dvanáctkrát opouštěli ledovou plochu bez bodu (skóre 65:79).

Úspěšnost velmi nízká, ale ta letošní je děsivá. Pouhých 7 bodů z 11 zápasů (11-1-1-2-7 - skóre 23:44) pasuje Rytíře zase na konec tabulky, i když aktuálně pod sebou mají ještě dvojku Vítkovice - Mladá Boleslav.

Manažer klubu Jiří Burger přesto v týdnu pro specializovaný server hokej.cz prohlásil, že týmu věří, protože některé výkony nebyly špatné. A že ukázal jednu bodovou sérii, na níž je schopen navázat.

Zápas 23. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Rytíři Kladno, který se hrál 28. listopadu 2023 ve Werk Areně.
Rytíři brali na ledě úřadujících šampionů bod. U všech jejich gólů byl Tralmaks

Rytíře čeká dnes večer Litvínov, mužstvo, které asi nejvýrazněji v létě posílilo kádr. Přišli bratři Ondřej a David Kašovi, také střelec Petr Koblasa, či šikovný Brit Kirk. I tak Kladenští na jeho ledě ukázali, že v posledních letech hrají oproti Litvínovu docela rádi. Dokonce vedli 3:1 a 4:2, ale závěr patřil jasně Chemikům, kteří srovnali a pak rozhodli v prodloužení.

Každopádně páteční hokejový večer slibuje tak jako vždy v souboji tradičních rivalů pěknou a dramatickou podívanou. Kladno má sice v zádech sérii osmi proher, ale naposledy v Třinci hrálo hlavně směrem dopředu docela nadějně.

Naváže na Třinec, nebo se vrátí k nepovedeným domácím představením?