Kladno tentokrát zápas začalo aktivně, ale stejně jako v sobotu v Přerově inkasovalo jako první. Sólíčko ex-kladenského Drtila ještě hosté přežili, ale v pokračující přesilovce se prosadil Gřeš. Naštěstí hned po minutě Kloz do odkryté brány vyrovnal a od druhé třetině už byl jeho tým lepší.

Během dvouminutového úseku mu zajistili vedení 3:1 parádními dělovkami Kubík a Pekr a tentokrát Rytíři už byli jasně odhodláni vedení udržet. Co se nepovedlo v Ústí nebo Přerově se skutečně podařilo, když ještě v úvodu třetí třetiny Strnad náskok pojistil.

„Výkon byl docela dobrý, kromě prvního gólu. Ale dost rozhodující bylo, že jsme rychle vyrovnali, a když jsme dali dvě další branky, mužstvo se uklidnilo, dobře bruslilo a hrálo slušný zápas,“ řekl hostující trenér Miloslav Hořava.

Že mužstvo hrálo dva dny po sobě za nevýhodu nepovažoval. „Je to pro obě mužstva stejné a jsem rád, že jsme vyhráli, tři body jsme si zasloužili,“ doplnil Hořava a podal výklad i k tomu, proč Kladno tentokrát v každé třetině výborně začalo. „Tým jsme k tomu nijak nemotivovali a hlavně to bylo poprvé v sezoně, co se mu to povedlo.“

Havířov - Kladno 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 15. Gřeš (Kanko) – 16. J. Kloz (Machač, D. Tůma), 23. Kubík (Zikmund, P. Hořava), 25. Pekr (R. Přikryl), 43. J. Strnad (Pekr, R. Přikryl). Rozhodčí: Přikryl, Škrobák – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 4:5, využití: 1:1. Diváci: 1866.

Havířov: Bláha – Krisl, Puzič, Postnikov, Chroboček, Drtil, R. Havel – Sikora, Matai, M. Kalus – Jergl, Rác, Fronk – Kanko, Pořízek, Gřeš – Macuh, Cihlář, Bambula.

Rytíři: Cikánek – Hořava, Repe, Leňďák, Štich, Štindl, Kehar – Kružík, Kaut, Redlich – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Bláha, Kubík, Zikmund