Než ale přijeli policisté, stačila mladá žena i s dívenkou na jedné ze zastávek vystoupit. Muži zákona jedenačtyřicetiletého výtečníka i tak zadrželi přímo v autobusu a na základě i dalšího svědectví ho obvinili z výtržnictví a byl vzat do vazby.

Kvůli tomu, že se ale výpověď jednoho svědka nově liší oproti prvotnímu výslechu a svědectví není jednoznačné, není možné, aby byl údajně onanující muž pro danou trestnou činnost trestně stíhán.

Svědectví ženy, která incident jako první nahlásila v autobusu přímo řidiči, je pro sjednocení výpovědí proto velmi důležité. Policie kvůli tomu nadále žádá svědkyni, aby se přihlásila na kteroukoli policejní služebnu. Ve stejnou dobu jelo autobusem celkem asi 15 cetujících.

Muž se v autobuse v Kladně oháněl mačetou,
Video: Muž se v autobuse oháněl mačetou, policie hledá svědky

„Obracíme na ženu, která 19. ledna 2024 cestovala s malou zhruba pětiletou holčičkou autobusem číslo 603 okolo deváté hodiny večerní směrem od Obchodního centra Oaza v Kladně do zastávky Vojtěcha Lanny. Obě následně vystoupily na zastávce náměstí Svobody kolem 21. hodiny. Žádáme dotyčnou svědkyni, která je v této věci ohledně trestního řízení pro nás velice důležitou osobou, aby kontaktovala kriminalisty na mobilním telefonu 735 785 790. Využít může také linku tísňového volání 158,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

„Kromě této svědkyně se obracíme s žádostí o případné svědectví na další cestující z autobusu. Pokud jste kdokoliv z vás viděli onanovat výše zmíněného muže nebo máte-li jakékoliv poznatky, ozvěte se kriminalistům nebo na linku 158,“ dodala Barbora Schneeweissová.

Podle informací Deníku není masturbující muž z autobusu ve svém oboru žádným nováčkem. V souvislosti s tímto svým nevhodným chováním na veřejnosti nebyl v Kladně řešen poprvé.