Jak uvedla mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová, na služebnu přišla žena a oznámila, že se na pozemku jejich rodinného domu neoprávněně pohyboval cizí muž. "Po jeho nechtěné návštěvě zmizelo klubo měděného drátu a další věci. Strážníky přišla žena požádat o zvýšené kontroly v obytné zóně," popsala mluvčí s tím, že žena napřed vše nahlásila na policii, které předala i záznamy bezpečnostní kamery.

Do uvedené lokality vyjela hlídka, jejímž úkolem bylo provést kontrolu a zjištění dalších informací.  "Při kontrolní činnosti hlídku kontaktoval manžel oznamovatelky a strážníkům předal fotografii, na níž byl muž, který odcizil měděný drát a další věci z jejich pozemku," dodala Alena Purkytová.

Hlídkující strážníci si na nedaleké zastávce autobusu městské dopravy všimli muže, který seděl na zastávce, vedle sebe měl položený batoh a kouřil. "Hlídka mladíka vyzvala k prokázání totožnosti a jeho přestupkové jednání ve věci kouření na autobusové zastávce, vyřešila příkazem na místě. Při tomto jednání si strážníci všimli, že muž i jeho batoh odpovídají popisu pachatele, který odcizil věci z pozemku oznamovatelky," vysvětlila mluvčí strážníků.

Než strážníci stihli přivolat hlídku policie, zastavili u nich projíždějící policisté, kteří sami kontaktovali strážníky s tím, že muže hledají. "Strážníci policisty seznámili se svým podezřením, že se nejspíše jedná o pachatele krádeže měděného drátu a dalších věcí. Pootevřeným zipem u batohu si strážníci všimli stočeného drátu, nebylo však možné prokázat, že pochází z oznámené krádeže," řekla mluvčí.

Policisté si muže převzali k dalšímu šetření a převezli ho na svou služebnu. "Muž byl podezřelý ze spáchání několika krádeží, při jedné z nich odcizil montérky s výraznými reflexními prvky. Odcizený pracovní oděv odpovídal tomu, který měl na sobě ve chvíli, kdy se vydal na lup drátu a dalších věcí na pozemku oznamovatele. Při výslechu se policistům ke krádežím přiznal," uzavřela Purkytová.