Tři ženy byly napadeny okolo půlnoci ze soboty 13. na neděli 14. dubna v ulicích Cyrila Boudy a Kleinerova v Kladně. Čtvrtá žena byla pak napadena v neděli před půl sedmou ráno v Holandské ulici.

„Všechny ženy uvedly stejný či dost podobný způsob útoku. Agresor nejprve každou oslovil a poté je bezdůvodně napadl tak, že je tahal za vlasy a údery směřoval do oblasti hlavy a obličeje,“ uvedla podrobnosti policejní mluvčí Michaela Richterová.

Kromě způsobu napadení poškozené uvedly i shodný popis útočníka, kdy se mělo jednat o muže snědé pleti, ve věku asi 30 let, s tmavými vlasy a vousy. Útočník je podle nich štíhlé postavy, oblečen byl do světle modrých džínů a černé bundy či mikiny. „Měl mluvit česky bez cizího přízvuku a působil jako pod vlivem návykových látek. Jedna z poškozených uvedla, že měl nápadně dopadat na pravou nohu,“ dodala mluvčí.

Policisté nyní žádají o pomoc veřejnost. „Pokud ho kdokoliv poznává nebo má k jeho osobě jakékoliv poznatky, kontaktujte nás na telefonních číslech 974 873 500/700. Využít můžete také linku 158. Současně vyzýváme případné další poškozené ženy, které byly napadeny, aby se nám rovněž ozvaly na výše uvedená telefonní čísla,“ vyzvala Michaela Richterová.

Pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě dopadení, obvinění a pravomocného odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na dvě léta.