Oznamovatel pohotově celou situaci vyfotil mobilním telefonem a fotografii zaslal emailem na adresu strážníků. "Ještě než hlídka strážníků dojela na místo, zjistila na cyklostezce, která ústí z lesa do Wolkerovy ulice, odstavené vozidlo. Pod vozidlem byla olejová skvrna a za vozidlem stopa po vytékajícím oleji, která strážníky zavedla až k nově vznikajícímu železničnímu přejezdu," popsala mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

close Pod vozidlem byla olejová skvrna a za vozidlem stopa po vytékajícím oleji. info Zdroj: MP Kladno zoom_in Pod vozidlem byla olejová skvrna a za vozidlem stopa po vytékajícím oleji.

O kus dále vedle lesní cesty byl odložený odpad. "Lustrací registrační značky vozidla v registru silničních vozidel byl hlídkou zjištěn provozovatel," dodala Purkytová.

Na telefonním čísle byl kontaktován majitel. "Na dotaz strážníků, kde má své vozidlo sdělil, že má na autě poruchu. Vozidlo nechal odstavené na lesní cestě kousek od garáží ČSAD při výjezdu na cyklostezku. Hlídka muže vyzvala, aby se dostavil ke svému vozu," pokračovala mluvčí.

Po svém příjezdu se muž strážníkům přiznal, že si své vozidlo poškodil, když odvážel odpad do lesa a cestou se snažil přejet přes vznikající železniční přejezd. "Při snaze projet stavbou, prorazil u svého vozu olejovou vanu. Strážníci řidiče poučili a seznámili ho s tím, že se svým chováním dopustil několika přestupků najednou. Přestupky hlídka předala příslušnému správnímu orgánu k dořešení a zároveň řidiče vyzvala, aby vozidlo z lesa co nejrychleji odstranil," uzavřela Alena Purkytová.