52letou ženu telefonicky kontaktoval muž, který se vydával za zaměstnance banky, a sdělil jí, že si na pobočce jejich banky měla sjednat spotřebitelský úvěr ve výši 250 tisíc korun. Když žena uvedla, že u této banky žádný účet vedený nemá, tudíž si zde ani nesjednala úvěr, falešný bankéř ženu upozornil, že se zřejmě jedná o podvod a bude ji kontaktovat zaměstnanec z její banky a celou situaci s ní vyřeší. To se skutečně stalo.

„Zanedlouho poškozenou kontaktoval druhý bankéř, který ženě oznámil neoprávněný přístup do jejího bankovního účtu a doporučil jí, aby peníze vybrala na pobočce. Žena tak ze strachu učinila a vybrala částku 300 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Falešný bankéř pak ženu po telefonu nasměroval k bitcoinmatu, kde ji ochotně instruoval, jak tam vložit peníze a následně poté, až bude doma, aby nafotila občanský průkaz a stvrzenky od vkladu do bitcoinmatu. „Žena postupovala dle instrukci, avšak tím přišla o částku tři sta tisíc korun. Až poté jí došlo, že se stala obětí podvodu, a proto to ihned oznámila na policii,“ doplnila policejní mluvčí.

Kladenští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli v případě dopadení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Mohlo by vás zajímat: Řádění prasat v Sazené: z fotbalového hřiště je oranice. Pomoct může sbírka

Starosta Knoflíček o zdevastovaném hřišti v Sazené | Video: Deník/ Kateřina Nič Husárová