Řidiče se pokusili policisté zastavit v katastru obce Železná, kde překročil povolenou rychlost o dvacet kilometrů v hodině. "Hlídka se jej proto pokusila zastavit, avšak ten nereagoval na výzvy k zastavení a začal ujíždět. Policisté se za ním vydali a požádali o spolupráci kolegy z vedlejšího okresu," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Do pátrání po ujíždějícím vozidle, které trvalo pár desítek minut, byli zapojeni nejen policisté z berounského dopravního inspektorátu, ale také několik hlídek z Kladna a také i vrtulník.

"Nakonec se podařilo automobil BMW i s řidičem vypátrat policistům z kladenského oddělení hlídkové služby v ulici 28. října ve Švermově," dodala mluvčí.

Hlídka řidiče vyzvala k dechové zkoušce a testu na drogy. "Přístroj vyloučil požití alkoholu, nicméně test na drogy vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin a THC," vysvětlila Richterová s tím, že se šofér dopustil svým jednáním několika přestupků v dopravě, které bude řešit příslušný správní orgán.