Vše začalo v úterý 9. července po 14. hodině, kdy si strážníci v ulici Na Stráni všimli vozidla jedoucího do Podprůhonu. "Řídil ho muž, o kterém strážníci ví, že není držitelem řidičského oprávnění. Navíc při odbočování, řidič nedal znamení o změně směru své jízdy. Autohlídka strážníků proto dala řidiči pokyn k zastavení vozidla," popsala začátek dramatické honičky mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Šofér na výzvu nereagoval a zvýšil rychlost. "Chtěl se ztratit v úzkých uličkách Podprůhonu. O této situaci hlídka okamžitě vyrozuměla velitele směny a také operačního důstojníka Policie České republiky, který za strážníky vyslal policejní hlídky," dodala Purkytová.

Ujíždějící řidič vjel do sídliště na Vyhaslém a najel na cyklostezku, kterou projížděl rychlostí přesahující 80 km/h. Po cyklostezce se v té době pohybovalo mnoho cyklistů, kteří před autem museli uhýbat do lesa. Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. 

Zběsilá jízda pokračovala Švermovem. "Při odbočování muž ohrozil protijedoucí vozidla, jejichž řidiči museli prudce brzdit a měnit směr jízdy. Rychlostí přesahující 100 km/h projel ulicí Velvarská, kolem základní školy, ven z města. Na výzvy k zastavení vozidla nereagoval. Po celou dobu hlídka strážníků policistům udávala směr, kudy řidič ujížděl," doplnila mluvčí kladenských strážníků.

V obci Zájezd najel výtečník na polní cestu vedoucí do Dřetovic. V místní zahrádkářské kolonii už nemohl pokračovat autem a dal se na útek. Následně byl zadržen policisty. 

"Během celé zběsilé jízdy řidič několikrát ohrozil životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Nerespektoval žádné zákazy, několikrát projel ulicemi v protisměru a často po chodníku. Je veliké štěstí, že nezpůsobil žádnou nehodu. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu obecného ohrožení," uzavřela Alena Purkytová.