Radovan pracuje u policie 20 let, jeho chlupatému kolegovi je pět let. Tato dvojice při nedávném pátrání po ztraceném dítěti velmi zabodovala. Pátrání se soustředilo v lokalitě u Pleteného Újezdu.

"Po malé holčičce pátralo několik hlídek i vrtulník. Po chvíli dítě našel Radovan s Jankem v poli, zapadlou v bahně. Dívenka naštěstí byla v pořádku…," okomentovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Toto ovšem není jediný úspěch Radovana Macha v posledních dnech. Policista se totiž v květnu přivezl z turnajů brazilského jiu-jitsu dvě medaile: zlatou a stříbrnou. "Brazilské jiu-jitsu (BJJ) je bojový úpolový sport, který se vyvinul z juda a zaměřuje se na boj na zemi s využitím donucovacích technik páčení a škrcení. Jde v podstatě o MMA, avšak u BJJ se používají páky a škrcení, nikoliv údery a kopy, jako tomu je u MMA," vysvětlila Richterová s tím, že Radovan Mach se tomuto sportu věnuje přibližně pět let.

close Policejní pes Janek. info Zdroj: PČR zoom_in Policejní pes Janek.

Úspěchy počítá také jeho čtyřnohý parťák Janek. Ten má za sebou několik úspěchů v podobě vypátrání hledaných či pohřešovaných osob či předmětů pocházejících z trestné činnosti. Kromě toho se zúčastnil zahraniční mise v Maďarsku, kde zabezpečoval hranice před nelegální migrací.

"Skvělá práce jak psovoda Radovana, tak jeho Janka! Oběma přejeme spoustu dalších úspěchů!" uzavřela policejní mluvčí