Mladík, kterého zadržela policie 17. května přímo ve škole, od počátku tvrdil, že s vyhrožováním střelnou zbraní na sociálních sítích nemá nic společného. Po důkladném pátrání a výsleších, kterým byli podrobeni i kantoři školy, kriminalisté zjistili, že jiný mladý muž zneužil identitu žáka školy, vytvořil si kopii jeho facebooku a pod jeho jménem psal výhrůžky. Výtečník se nakonec sám přihlásil na policii a k činu se přiznal.

„Vzhledem k tomu, že žádné takové či jiné situace nepodceňujeme, okamžitě jsme se začali celou událostí zabývat a na místo do školského zařízení jsme neprodleně vyslali policejní hlídku, která podezřelého studenta z výše uvedeného jednání zadržela,“ připomněla událost ze 17. května policejní mluvčí Michaela Richterová a dodala, že případ si převzali kriminalisté z detašovaného pracoviště ve Slaném.

„Během důkladného prověřování veškerých okolností a výslechů zúčastněných osob, vyšetřovatel služby kriminální policie došel k závěru, že obsah komunikace s výhružným textem byl uměle vytvořený jiným jedincem. Ten si založil falešný profil na mladíka, za kterého se vydával a nasimuloval smyšlenou konverzaci mezi studentem a nezletilou dívkou. Ve skutečnosti ale dívka zprávy tohoto typu ani žádné jiné neobdržela. Ke svému jednání se mladík sám kriminalistům přihlásil a ke všemu se přiznal,“ doplnila policistka.

Lednové vyhrožování nožem

Ve stochovské střední škole zasahovali kriminalisté už letos v lednu. Tehdy jiný student hrozil spolužákům pobodáním nožem. V poutech byl odveden přímo z vyučování. Podle informací ze studentova okolí měl nožem zastrašovat spolužáky několikrát už před vánočními svátky, nedlouho před tím, než se stala tragédie na Filozofické fakultě v Praze.

Policisté u žáka tehdy zajistili několik nožů, které ale s sebou ve škole neměl. Hoch tehdy putoval do cely předběžného zadržení. "Věc si dále převzali kladenští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Po veškerých procesních úkonech byl student propuštěn na svobodu, jelikož nebyly shledány vazební důvody," dodala mluvčí.

Jak zjistil Kladenský deník, výtečník byl posléze ze školy vyloučen.