V případu jsou obžalováni pro usmrcení z nedbalosti čtyři lidé. Kromě řidiče tatry, která hocha usmrtila, také pořadatel závodu a příbuzní dítěte. Všichni vinu odmítají. Byla vyslechnuta řada svědků i soudní znalec, který se před soudem řidiče tatry zastal.

Podle znalce Tomáše Rozlivky nemohl řidič tak malé dítě, které vběhlo v nestřeženém okamžiku zboku pod pravá kola vozidla, vůbec vidět. Tragédie se stala ve chvíli, kdy auto přejíždělo písečným terénem z jedné závodní sekce do druhé a přihlížející diváci vše sledovali mimo jízdní dráhu.

Soud opakovaně prověřoval i to, jaké bylo zabezpečení soutěžního areálu. Obžalovaný pořadatel Bohumil Báša u soudu už v únoru vypověděl, že organizaci zajišťovalo asi 35 pořadatelů, z toho převážná většina byla zkušených.

Jako svědci vypovídali v úterý před soudem i další pořadatelé, moderátor i sportovní komisař. Podle žalobkyně příbuzní, tedy strýc a teta chlapce, nezajistili potřebný dohled nad synovcem. Tomu se ale obžalovaná dvojice brání. Strýc opakovaně tvrdí, že dítě po celou dobu hlídal. Dítě přesto podle svědků v inkriminovaný okamžik od muže na okamžik odběhlo.

Jednání tak ještě nejsou zdaleka u konce a před soudem se všichni sejdou opět za měsíc. Jak potvrdil mluvčí kladenského okresního soudu Ivo Poštolka, soudce Štěpán Jirounek odročil líčení na 14. května. „Dokazování ještě není skončeno a zda budou příště čteny závěrečné řeči, těžko předpovídat,“ sdělil mluvčí soudu. Vynesení rozsudku bude tedy závislé na průběhu květnového soudního líčení.