Podezřelého zadrželi kolegové z Prahy při silniční kontrole a poté ho předali kriminalistům k dalším úkonům.

O tom, že jeden z dotyčných rodinných domů, je právě dům, kde bydlel střelec z pražské filozofické fakulty a Klánovického lesa, informoval server iROZHLAS.cz a Radiožurnál.

"Na těchto případech, stejně jako na ostatních, kriminalisté intenzivně pracovali, aby objasnili všechny skutky a zjistili konkrétní osobu. Doslova mravenčí prací na základě ohledání místa, získaných důkazů a celkového prověřování se kriminalistům podařilo vytipovat podezřelou osobu. Na základě toho vydal státní zástupce předběžný souhlas se zadržením," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Po jeho výslechu podezřelého vyšetřovatelka zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání dvou trestných činů, a to z porušování domovní svobody a krádeže. "Obviněný je stíhán na svobodě a v případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let," dodala mluvčí.

Jak dále uvedla mluvčí, muž se v rámci výslechu k vloupáním doznal a uvedl, že si domy vybral zcela náhodně, jelikož se v nich nesvítilo a z toho odvodil, že se uvnitř nikdo nenachází.