Jak potvrdila v pátek 24. května odpoledne policejní mluvčí Michaela Richterová, k případu se zatím policie blíže vyjadřovat nebude. „Zatím ještě probíhají výslechy, takže v současné době nemůžeme sdělovat podrobnosti k případu. Ty budeme znát nejdříve koncem příštího týdne,“ sdělila policejní mluvčí a dodala: „Podezřelý mladík byl zadržen minulý týden a policie už ho vyslechla. Žádnou zbraň u sebe při zadržení neměl. Aktuálně není omezen na svobodě,“ dodala v pátek odpoledne.

Mimo dívku, kterou podezřelý zastrašoval přes facebook, jsou vyslýchány i další osoby z jejího okolí a stejně tak kantoři. Kladenský deník oslovil v pátek odpoledne i ředitelku Střední školy služeb a řemesel Stochov Jaroslavu Pichovou, ta se ale odpovědi vyhnula. „Nezlobte se, právě probíhají maturity, nemohu s vámi hovořit. Nevím o čem mluvíte. Na shledanou,“ ukončila hovor.

Pro studenty stochovské střední školy je to přitom už druhá nepříjemná zkušenost v krátké době s nebezpečným vyhrožováním. Počátkem roku řešili policisté v témže zařízení případ jiného mladíka, který spolužákům hrozil, že je pobodá nožem. V poutech byl tehdy odveden přímo z vyučování.

Podle informací ze studentova okolí měl nožem zastrašovat spolužáky několikrát už před vánočními svátky, nedlouho před tím, než se stala tragédie na Filozofické fakultě v Praze.

Co se dělo v lednu?

Policisté u stochovského studenta skutečně tehdy zajistili několik nožů. V pátek 5. ledna uvedla policejní mluvčí Richterová, že mladík ale ve škole neměl žádné nože, ani jinou zbraň. "Ve středu 3. ledna jsme přijali oznámení, které spočívalo v tom, že osmnáctiletý student střední odborné školy měl ústně vyhrožovat blíže nespecifikovanými výhružkami před ostatními spolužáky. Vzhledem k tomu, že žádné takové situace nepodceňujeme, celou událost prověřujeme a zjišťujeme okolnosti," vyjádřila se počátkem ledna Michaela Richterová.

Hoch tehdy putoval do cely předběžného zadržení. Věc si dále převzali kladenští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování. Po veškerých procesních úkonech byl student propuštěn na svobodu, jelikož nebyly shledány vazební důvody," dodala mluvčí.

Jak zjistil Kladenský deník, výtečník byl posléze propuštěn i ze školy, kterou už nenavštěvuje.