Případ se stal v polovině dubna. Seniorovi vypadlo na chodník růžové pouzdro s motivem plameňáků, v němž měl uloženou částku přesahující 100 tisíc korun. Po chvíli místem procházela žena s kočárkem, která nejprve kolem pouzdra prošla, avšak poté se vrátila a vzala si ho.

Na policii se obrátila až začátkem května, kdy bylo vše, včetně její podoby zachycené na kameře, zveřejněno v mediích. Jak uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová, žena je podezřelá ze spáchání trestného činu zatajení věci. "Hrozí jí až roční pobyt za mřížemi," uvedla mluvčí.

Podle zákona je nutné nalezenou věc do tří dnů odevzdat na městský nebo obecní úřad, městskou policii či státní policii. "Podle občanského zákoníku má nálezce nárok na desetinu nalezené částky nebo ceny dané věci," doplnila Michaela Richterová s tím, že výše ztracené částky se vždy dokládá, například i výpisem z bankovního účtu.

Stejně tomu bylo v případě pouzdra s plameňáky. "Muž měl svědky, kteří mu doložili, že měl vyšší obnos peněz, což následně doznala i nálezkyně," uzavřela policejní mluvčí.