Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil správce společenství vlastníků jednotek bytového domu v Kročehlavech, že mají problém s jednou z nájemnic. Podle jeho slov žena odložila velké množství různých věcí a nepořádku na chodbu před svým bytem. Ostatní majitelé a nájemníci se tak nemohli dostat do svých bytů, nebo použít schodiště, které žena zatarasila odpadem.

Když se jí správce snažil domluvit a doručit pokutu od společenství vlastníků, vytrhla mu dopis z rukou, vychrlila na něj gejzír nadávek a zabouchla se v bytě.

Když na místo dorazili strážníci, zjistili, že je chodba zaplněná různými věcmi, mezi kterými se pohybuje žena. „Na dotaz hlídky, co na místě dělá odpověděla: ´Co je vám do toho a táhněte pryč´,“ popsala mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Strážníci ženu vyzvali k prokázání totožnosti. Po spršce urážek a vulgárních výrazů svou totožnost sdělila ústně. „Přítomného správce neprávem obvinila z krádeže jejích věcí a chtěla z místa odejít do pátého patra. Strážník, který se ženou po celou dobu komunikoval se vydal za ní a vyzval jí, aby zůstala stát. V chodbě pátého patra zastavila a otočila se směrem k hlídce a vší silou zaútočila na strážníka stojícího na schodišti. Ten, díky tomu že se stihl chytit zábradlí, ze schodů nespadl. Hlídka proti ženě použila donucovací prostředky, svedla jí na zem a nasadila pouta,“ doplnila Purkytová.

Ženu si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté. Je podezřelá ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Mohlo by vás zajímat: Řidič smetl auto i kontejnery, řidička sjela do škarpy, další bourala opilá

Čtyřiadvacetiletý řidič nezvládl okolo třetí hodiny ranní průjezd sídlištěm ve Stehlíkově ulici ve Slaném | Video: Oto Pilz