Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil pracovník ochranky obchodu, že jeden ze zákazníků na prodejní ploše umístil nákup do kapes bundy a prošel přes pokladny, aniž by zboží uhradil. Z bundy, za kterou ho chytil pracovník ochranky při pokusu ho zadržet, se vysvlékl a utekl. Obchodu zůstalo odcizené zboží a bunda pachatele.

Strážníci bundu prohledali a v kapsách, mimo cukrovinek za více jak čtyři sta sedmdesát korun, nalezli svazek klíčů a elektronickou kartu ke vstupu do firmy s fotografií a jménem majitele. „Hlídce pak stačilo provést lustraci v systémech, kde zjistili adresu bydliště a totožnost pachatele. Strážníci majiteli jeho oděv odvezli až domů,“ popsala mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Muž v obchodě odcizil maso a další zboží za více než 2300 korun.
Chtěl ukrást maso a velkou Nutellu. Strážník v civilu pomohl zadržet zloděje

Muže strážníci zastihli před domem ve chvíli, kdy se chtěl pro svůj majetek vrátit zpět do obchodu. „Hlídka mu bundu předala a zároveň jej seznámila s tím, jakého přestupkového jednání se dopustil a přestupek proti majetku s mužem, který se k pokusu krádeže doznal hlídka vyřešila příkazem na místě. Vzhledem k celé situaci, strážníci přestupek vyřešili vyšší sazbou příkazu na místě,“ uzavřela Purkytová.

Mohlo by vás zajímat: Místo trávy bláto. Lidé v Rozdělově ignorují chodníky a místním ničí trávník

Zdroj: Oto Pilz