Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámil pracovník ochranky obchodu, že jeden ze zákazníků na prodejní ploše umístil nákup do kapes bundy a prošel přes pokladny, aniž by zboží uhradil. Z bundy, za kterou ho chytil pracovník ochranky při pokusu ho zadržet, se vysvlékl a utekl. Obchodu zůstalo odcizené zboží a bunda pachatele.

Strážníci bundu prohledali a v kapsách, mimo cukrovinek za více jak čtyři sta sedmdesát korun, nalezli svazek klíčů a elektronickou kartu ke vstupu do firmy s fotografií a jménem majitele. „Hlídce pak stačilo provést lustraci v systémech, kde zjistili adresu bydliště a totožnost pachatele. Strážníci majiteli jeho oděv odvezli až domů,“ popsala mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Muže strážníci zastihli před domem ve chvíli, kdy se chtěl pro svůj majetek vrátit zpět do obchodu. „Hlídka mu bundu předala a zároveň jej seznámila s tím, jakého přestupkového jednání se dopustil a přestupek proti majetku s mužem, který se k pokusu krádeže doznal hlídka vyřešila příkazem na místě. Vzhledem k celé situaci, strážníci přestupek vyřešili vyšší sazbou příkazu na místě,“ uzavřela Purkytová.

Mohlo by vás zajímat: Místo trávy bláto. Lidé v Rozdělově ignorují chodníky a místním ničí trávník

Lidé si trávníky v Rozdělově ničí sami vlastní pohodlností | Video: Oto Pilz