VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 12:24

Zpěvačka Barbora Mochowa: Srovnání s Lanou Del Rey mi lichotí

Kladno - Zpěvačka Barbora Mochowa, která byla nejednou v loňském roce označena jako tuzemský objev roku, zazpívá ve středu od 20.30 hodin v kladenském music clubu Dundee Jam na náměstí Svobody. Před koncertem, na který jsou ještě stále lístky v prodeji, odpověděla mladá zpěvačka na několik otázek Deníku.

22.1.2018

OBRAZEM: Lánský domeček slaví jedenáctiny

Lány - Klub pro rodiče a děti - Domeček Lány není jen místo, kde si děti mohou společně hrát a rodiče povídat. Je to místo pro setkávání a výměnu zkušeností a nápadů. Nabízí také výukový, sportovní a výtvarný program pro rodiče s dětmi, těhotné ženy a celé rodiny. Domeček je celoročně otevřený návštěvníkům všech generací i návštěvníkům z jiných obcí v okolí. 

21.1.2018

OBRAZEM: Ples hospodářské komory v Kladně

Kladno - V sobotu se v kladenském kulturním domě na Sítné konal Ples Okresní Hospodářské komory Kladno. K tanci a poslechu hrál váženým hostům orchestr K-Band, stejně jako kapela Queenie.

20.1.2018

OBRAZEM: V kladenském muzeu vystavují modeláři

Kladno - Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně hostí až do dubna ve výstavní síni expozici Letecko-modelářského klubu 215 Kladno. Exponáty zde představují i další modelářské kluby z Kladna a okolí zvou na výstavu modelů letadel, lodí, vlaků i historických maket z 1. světové války. Vernisáž za přítomnosti ředitele muzea Zdeňka Kuchyňky a dalších vzácných hostů se uskutečnila ve středu v podvečer. Výstava potrvá do 8. dubna.

19.1.2018

OBRAZEM: O slánské těžbě a době dávno minulé

Slaný - Velký zájem veřejnosti vzbudila avizovaná přednáška Josefa Brázdy na téma Uhlí na Slánsku. Uskutečnila se ve středu odpoledne v Malé galerii Vlastivědného muzea na Masarykově náměstí ve Slaném. Zájemců přišlo tentokrát tolik, že se mnozí do místnosti ani nevešli, někteří zůstali stát na chodbě, jiní nápor vzdali. Všechny přivítal a jejich zájem ocenil ředitel muzea Jan Čečrdle.

16.1.2018

Výstava připomene osudy lidických mužů

Lidice – V letošním roce si naše republika připomíná celou řadu výročí, která jsou nerozlučně spjata jak s jejím vznikem, tak i s nelehkými osudy ve dvacátém století.

8.1.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

8.1.2018

OBRAZEM: První letošní neděle v kladenském divadle byla ve znamení baletu

Kladno – Novoroční baletní koncert se uskutečnil v kladenském městském divadle. Publiku se tam představili Sólisté baletu Národního divadla v Praze a žáci kladenské baletní školy Jurije Slypyče. Veřejnost si tak užila například baletní pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků či další fragmenty z baletu světového baletního repertoáru.

4.1.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

31.12.2017

OBRAZEM: Lánští smekli klobouk podvanácté a sehráli další premiéru

Lány - Sokolovna v Lánech byla i tentokrát na sklonku roku 2017 zaplněná do posledního místa. Návštěvníci si ani letos nenechali ujít sváteční událost v předposlední den roku, aby smekli klobouk před významnou osobností, která se výrazným způsobem zasloužila o rozvoj obce. Kromě toho se na pódiu představili už tradičně herci z Divadla Lány. Publiku představili tentokrát premiéru Jean Robert-Charriera v českém překladu s názvem Pro dítě cokoli.

30.12.2017

OBRAZEM: Folkoledování 2017 aneb speciální předsilvestrovský koncert

Slaný - Folkoledování 2017 se uskutečnilo v pátek večer letos poprvé v restauraci Hamburk ve Slaném. Konal se zde vánočně – nevánočně laděný předsilvestrovský večírek kapel Blueberry F., Totální nasazení – neakusticky a folkově a Sváťa a Martina. Plný sál a šňůra krásných nejenom vánočních písniček, včetně přídavků skončila až po půlnoci.

28.12.2017

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

24.12.2017

OBRAZEM: Vánoce přivítali v Tuchlovicích koncertem

Tuchlovice - Vánoční koncert se uskutečnil v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Přítomné občany Tuchlovic i hosty přivítal hlavní organizátor Miroslav Laštovka, starosta obce Jaroslav Pošta pak zapálil adventní svíčku. Zaplněný kostel si poslechl sopranistku Štěpánku Heřmánkovou s doprovodem Jana Thuriho (hoboj), Františka Bílka, Miroslava Laštovky (oba trubka) a Jana Kalfuse (varhany). Velmi příjemné bylo i setkání před kostelem, kde si mohli občané připít se starostou obce. Vzájemně si také popřáli pěkné Vánoce a co nejvíc štěstí a zdraví v roce 2018.

22.12.2017

Nevíte, jak se zabavit o svátcích? Je zde kino, bruslení nebo turnaje

Kladensko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

20.12.2017

OBRAZEM: Stavíme nové Lidice a výstava Domov můj – svědectví portrétu

Lidice - V Lidické galerii byla představena nová stálá expozice Stavíme nové Lidice, která je věnována nejen výstavbě nových Lidic. Zároveň byla otevřena krátkodobá výstava portrétních fotografií pamětníků lidické a ležácké tragédie Domov můj – svědectví portrétu, jejímž autorem je Martin Homola.

18.12.2017

OBRAZEM: Vánoční besídka v Dětském domově v Unhošti

Unhošť - Vánoční besídku přichystali společně se svými vychovateli a pedagogy v čele s ředitelem Jiřím Beránkem pro své kamarády, přátele a partnery děti z Dětského domova v Unhošti.

17.12.2017

OBRAZEM: Koncert ve Družci podpoří opravu věže kostela

Družec - Na sobotní podvečer připravil Obecní úřad v Družci Vánoční koncert. V kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupil lánský smíšený sbor Chorus Laneum řízený sbormistrem Vladimírem Doležalem.

17.12.2017

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

Křivoklát - Stovky příchozích lemovaly silnici vedoucí ke hradu Křivoklát už od sobotního dopoledne, aby si nenechaly ujít vyvrcholení Královského adventu.

17.12.2017

OBRAZEM: V Barevné škole v Tuchlovicích pořádali vánoční jarmark

Tuchlovice - V Barevné základní škole Tuchlovice se uskutečnil jarmark. Kromě vánoční pohody a setkání s přáteli, čekaly návštěvníky jarmareční stánky s vánočními doplňky zhotovené dětmi.

15.12.2017

VIDEO: Kapela Plán B natočila nový videoklip

Kladno – Je tomu rok, co Plán B, kapela s kladenskými kořeny, vydala svou první desku. Teď přichází i s videoklipem k písni Motejl, která pochází právě z debutového alba. Jedná se už o třetí videoklip této mladé pop-rockové kapely.

15.12.2017

Druhý díl knihy Průvodce historií kladenských hostinců spatřil světlo světa

Kladno /FOTOGALERIE/ – Průvodce historií kladenských hostinců bude trilogií mapující minulost hostinských podniků, které se před rokem 1989 nacházely na území města. První díl, který byl vydán už v loňském roce, se zaměřuje na takzvané staré Kladno a přibližuje více než sedmdesát podniků. K němu začátkem prosince přibyl ještě druhý díl, který je taktéž z dílny nadšeneckého badatele Zdeňka Pospíšila.

14.12.2017

Fotografie přibližují atmosféru Walesu i Anglie

Kladno /FOTOGALERIE/ - Fotografickou výstavu, jejíž autorkou je fotografka Andrea Thiel Lhotáková, si mohou prohlédnout návštěvníci Malé galerie v České spořitelně v Kladně.

12.12.2017

Nové Hvězdné války míří také do kladenského kina Hutník

Kladno – Dlouho očekávaná chvíle je tu! Kladeňáci si budou moci užít premiéru nových Star Wars, tentokrát s podtitulem Poslední z Jediů, která začíná již o půlnoci ze středy na čtvrtek.

10.12.2017

Šelmy pokřtí ve středu

Slaný /ROZHOVOR/ - Křest knihy a autogramiáda knihy Šelmy autorky a slánské rodačky Dany Holečkové s ilustracemi Jitky Mašínové se koná ve středu 13. prosince od 17 hodin v knihovně Václava Štecha ve Slaném.

10.12.2017

OBRAZEM: Den pro dětskou knihu

Slaný - O tom, že i v pekle může být veselo a čertice jsou usměvavé, se přesvědčili malí i velcí příznivci slánské městské knihovny o adventním víkendu. Pořádala se zde zábavně rukodělná akce u příležitosti Dne pro dětskou knihu.

10.12.2017

OBRAZEM: Vánoční koncert Simony Klímové si vyslechl zaplněný žilinský kostel

Žilina - Vřelé přivítání a zahřátí v podobě svařeného vína přímo z rukou žilinského starosty Václava Hamouze předcházelo tradičnímu koncertu Simony Klímové. 

10.12.2017

OBRAZEM: Premiéru filmu o válečném hrdinovi promítli v Zichovci

Zichovec - Na sále Rodinného pivovaru Zichovec se uskutečnila v sobotu premiéra promítání historického dokumentu Stín věnovaného generálmajorovi Jiřímu Hartmanovi k jeho 100. výročí narození. Pozvané hosty přivítal v kulturním domě starosta obce Ivan Husák. 

8.12.2017

Hudební skupina Zrní dnes pokřtí v kině Sokol svůj nový vinyl

Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Hudební skupina Zrní dnes, tedy v pátek 8. prosince ve 20 hodin, zahraje publiku kladenského kina Sokol. Před vánočním koncertem při svíčkách, který je spojený s křestem nové vinylové desky odpověděli členové kapely na několik otázek Deníku.  

8.12.2017

Den pro dětskou knihu pořádají v sobotu ve Slaném

Slaný – V sobotu 9. prosince je v Knihovně Václava Štecha ve Slaném Den pro dětskou knihu. Setkání zahájí pořadatelé v 9 hodin vyhlášením vítězů soutěže O nejkrásnější stromeček.

8.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš na koni projel Kladnem

Kladno - Mikulášský průvod projel s koňmi kladenskou pěší zónou a zakotvil na náměstí Starosty Pavla. Stovky dětí zažily díky pořádající Tvrzi Libušín ve spolupráci s městem Kladnem neobyčejnou podívanou. Odpoledné plné pohádkových bytostí, kde nechyběli ani pekelníci a andělé, završil koncert Marka Ztraceného.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>