VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 19:02

ZUŠ Open rozezní sály i náměstí

Střední Čechy – Ve čtvrtek se ve 330 městech a obcích republiky uskuteční II. ročník happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Kromě patronky festivalupěvkyně Magdaleny Kožené, akci podpoří režisérka Alice Nellis, violoncellista Jiřího Bárty, dirigenta a houslisty Jana Talicha a dalších.

15.5.2018

Olda Říha oslaví s Katapultem narozeniny ve slánském letňáku

Slaný - Nebývalé překvapení připravila skupina Katapult pro svoje fanoušky. V areálu Letního kina ve Slaném se uskuteční v pátek 18. května večer od 19.30 hodin koncert a potrvá trvá tři a půl hodiny. Obsahuje ohromnou smršť všech legendárních hitů včetně těch nejnovějších, ale co je hlavní, zahraje stříbrné album z roku 1978 ve stejném pořadí písní jako v době jeho vzniku a se stejným aranžmá všech písniček. Dokonale vyšlechtěný analogový zvuk ocení dnes už tři generace fanoušků, které Katapult má. A jistě také díky emocionálnímu náboji koncertu prožije každý návštěvník během jediného večera s Katapultem a Oldou Říhou celý jeho život.

27.4.2018

Ve velvarské knihovně pokřtili novou knihu, puritáni zůstali tentokrát doma

Velvary /FOTOGALERIE/ - V Městské knihovně Velvary se ve čtvrtek uskutečnilo další ze setkání s osobností. Vedoucí knihovny Zdeňka Ortová tentokrát pozvala na besedu spisovatelku ženských románů Janu Javorskou, která zde představila a pokřtila svoji novou knihu s názvem 200 kg lásky. Kmotrou byla spisovatelčina kamarádka, moderátorka Rádia Blaník, Kateřina Pallayová.

16.4.2018

Olga Scheinpflugová se vrátí do slánského divadla po padesáti letech

Slaný - Letos si připomínáme padesáté výročí smrti významné slánské rodačky Olgy Scheinpflugové. Připomenout tuto slánskou osobnost se rozhodli hned tři organizace, které se v slánském kulturním dění aktivně projevují: Společnost patriotů Slaného (SpS), pěvecký sbor Consortium Camerale Slanense a Slánská scéna.  Jak k tomu vlastně došlo, nám sdělí představitelé dvou z nich a to právě ti, kteří přišli s prvním podnětem: člen Patriotů Martin Doupovec a sbormistryně Alena Šandová.

10.4.2018

Kladenské kino Sokol bude dějištěm vinařského festivalu

Kladno – Kladenské kino Sokol bude v soboru hostit první ročník Festivalu malých vinařů. Na slavnosti pro všechny milovníky dobrého vína se představí vybraná rodinná vinařství z Moravy i Čech. O odpolední zábavu se postará cimbálová muzika Dúbrava ze slováckých Dubňan.

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

5.4.2018

Dny italské kultury zahájí v pátek

Slaný - Koncert k zahájení Dnů italské kultury ve Slaném se koná v pátek 6. dubna od 20 hodin.

4.4.2018

Ivo Šmoldas zavítal se svými hosty do Slaného

Slaný – Známý publicista, scenárista, moderátor, básník a překladatel Ivo Šmoldas bavil slánské městské divadlo. Večer, který moderovala novinářka a spisovatelka Marie Formáčková, přinesl spoustu vtipných historek a příběhů. Neobyčejně originálně podaný humor Iva Šmoldase navíc skvěle doplnil italský zpěvák Andrea Andrei. Chlapík, který v mládí stál ve fotbalové bráně Juventusu Turín nebo Lazia Řím, nabídl publiku průřez těmi největšími italskými hity.

4.4.2018

Bláznivý salon je k vidění V Troubě

Slaný - Skupina výtvarníků ze Slaného a okolí pořádá devětadvacátý tentokrát "Bláznivý salon". Koná se v lidové Galerii V Troubě ve Slaném (bývalé kino v Grandu) v ulici Edv. Beneše.

4.4.2018

Febiofest míří do Kladna, usadí se v kině Sokol

Kladno - Po velmi úspěšné pražské části festivalu vyrazil Febiofest také do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a Chomutově. Tento týden dorazil do Děčína, Jihlavy, Pardubic a od pátku 6. dubna se usadí v Kladně, kde se v kině Sokol mohou diváci těšit na výběr snímků z jeho programové nabídky.

3.4.2018

Rastafidli Orkestra pokřtí svou první desku Soul Food

Slaný - Slánsko-pražské uskupení Rastafidli Orkestra (dále jen RFO) slaví v letošním roce 10 let od svého vstupu na českou hudební scénu.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

20.3.2018

Kraj chce koupit 14 výtvarných děl. Vybírá podle dotace

Střední Čechy – Nakupovat moderní umění se chystá středočeské hejtmanství. Pomýšlí na pořízení 14 děl v celkové ceně 1,6 milionu korun. Nejde však o kulturní povznesení kanceláří ani jiných prostor na krajském úřadě v Praze. Mělo by se jednat o nákup pro Kutnou Horu. Pro GASK – Galerii Středočeského kraje – v tamější jezuitské koleji, která v historických prostorách prezentuje bohatství svých sbírek výtvarného umění 20. a 21. století. Počítá se navíc s tím, že na obohacení kolekce GASK bude prostřednictvím ministerstva kultury možno získat významný příspěvek z evropských fondů.

19.3.2018

Vítězové Slánky se těší do Kolína

Slaný - Již tradičně se v měsíci březnu pořádá ve Slaném, v režii Střediska volného času pro děti a mládež Ostrov, velmi oblíbená postupová recitační soutěž Slánka. Pro velký zájem se připravuje ve dvou termínech. Letos v únoru soutěžily mateřinky. V březnu si daly soutěžní dostaveníčko základní školy a gymnázia, kterých se  oblastního postupového kola přehlídky dětských sólových recitátorů zúčastnilo pětadvacet z Kladenska a Slánska. 

18.3.2018

OBRAZEM: Ples obcí Žižicka se konal ve Vítově

Vítov - Svátečně oděné taneční páry se sešly na XIII. plese obcí Žižicka, který se konal v motorestě ve Vítově. Starosta Vratislav Rubeš přivítal všechny místní i další pozvané vážené hosty. Kromě tance za doprovodu skupiny Basic se na parketu představili mladí členové slánského klubu TCB GYM pod vedením Maria Jarkase. Nechyběla bohatá tombola. Vše bylo provázeno příjemnou náladou do pozdních nočních hodin.

17.3.2018

OBRAZEM: DJ Lucca ve slánském Grandu

Slaný - Příznivci kvalitní taneční hudby se v uplynulých dnech sešli ve slánském kulturním centru Grand, kde se návštěvníkům představila přední česká djka, Lucca! Posluchači si vychutnali kvalitní sound system, světelnou show a bohaté bary. Akci podpořil Rodinný pivovar Zichovec.

12.3.2018

S Knihami v rocku se můžete setkat ve středu v Kladně

Kladno - Středočeská vědecká knihovna (SVK) v Kladně pořádá poslechový rockový večer s literátem a hudebním publicistou doktorem Jaroslavem Císařem nazvaný Knihy v rocku. Ten se uskuteční ve středu 14. března od 17. 30 hodin ve velké studovně SVK.

11.3.2018

OBRAZEM: Masopustní veselí ovládlo Horní Bezděkov

Horní Bezděkov - Tradičním masopustem ožil v sobotu Horní Bezděkov. Po dobu celé cesty napříč obcí doprovázela průvod osvědčená kapela pana Kopty.

11.3.2018

OBRAZEM: Čužák nezůstal na křtinách sám, dorazila řada přátel

Kladno - Nechci zůstat sám. Tak nazval kladenský bavič Lubomír Čužák Rys svoje nové CD. Na jeho křest dorazili návštěvníci zábavného večera, na kterém nikdo skutečně nebyl sám.

8.3.2018

OBRAZEM: Spisovatelka prozradila i to, co v učebnicích nenajdete

Kladno /FOTOGALERIE/ - O tom, co v učebnicích nebylo a ve škole se běžně nedozvíte, přijela ve středu v podvečer poutavě vyprávět posluchačům do velké studovny Středočeské vědecké knihovny v Kladně spisovatelka Martina Bittnerová. Přestože pochází z Nového Města na Moravě, řadu let žila ve Velvarech, než ji osud před nedávnem zavál do severočeských Teplic. Autorka devíti knih, které se věnují ponejvíce zajímavým českým osobnostem, zavítala do Kladna tentokrát s přednáškou nazvanou Dopisy přátelství. Při ní představila Dvě velké osobnosti české literatury – Boženu Němcovou a Karolínu Světlou (vl. jménem Johanu Rottovou). Výběrem z korespondence těchto dvou – na svoji dobu nekonvenčních – žen poodhalila příběh jejich přátelství, po jistou dobu velmi důvěrného.

7.3.2018

Divadlo Lampion uvede v premiéře Cestu za snem

Kladno - Kladenské Divadlo Lampion uvádí třetí premiéru této sezony, a to outkovou hru Putování za snem. Nastudována byla pod režijním dohledem Vladimíra Nováka, který je i spoluautorem scénáře. Premiéra se uskuteční v sobotu 10. března od 17 hodin. Hra vypráví o dobrodružstvích a snech dvou malých cestovatelek a jednoho dospělého člověka, kteří putují spolu se svým kamarádem, velbloudem na čtyřech kolech.

5.3.2018

Jakub Smolík zazpívá ve čtvrtek Kladeňákům

Kladno /ROZHOVOR/ – Blázen žárlí, Říkej mi táto nebo Až se ti jednou bude zdát. To jsou nejznámější hity legendárního zpěváka a lamače dívčích srdcí Jakuba Smolíka, který se již ve čtvrtek 8. března v 19 hodin představí kladenskému publiku v kulturním domě na Sítné. A právě před tímto koncertem poskytl zpěvák Deníku rozhovor.

4.3.2018

Čerstvý táta myslí na pivo, hudbu a syna

Mladá Boleslav/Dolní Krupá /ROZHOVOR/ - Živí ho pivo. Hudba je jeho koníčkem. Hraje, zpívá, skládá, textuje. Dlouhé roky byl trenérem sportovního karate. Na začátku roku se mu v jeho 47 letech narodil první syn. Život se tak Luboši Odhánělovi z Dolní Krupé na Mnichovohradišťsku v okrese Mladá Boleslav poměrně razantně změnil.

2.3.2018

Herec Zdeněk Piškula: Seriál Lajna? Užil jsem si ho. Jiří Langmajer mi radil

Střední Čechy – Mladý Hrouzek. Dvě slova, která budou nadějného herce Zdeňka Piškulu provázet zřejmě už celý život. Právě on totiž ztvárnil jednu z hlavních postav hokejového seriálu Lajna, který výrazně oslovil sportovní příznivce v nedávné minulosti. Čím vším si při natáčení devatenáctiletý rodák z Prahy prošel? Jaký má vztah ke sportu? Nejen na to Zdeněk Piškula ochotně odpověděl v rozhovoru pro Deník.

1.3.2018

OBRAZEM: Kabaret Františka Jílka s Ivo Šmoldasem nezklamal

Zichovec - V Kulturním sále Zichoveckého pivovaru se uskutečnil ve středu večer další velmi vydařený hudebně zábavný Zichovecký kabaret Františka Jílka. Desítky návštěvníků z okolí i vzdálených míst si našli cestu do společenského sálu, aby si užili při dobrém jídle a kvalitním pití nevšední zábavu. 

22.2.2018

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

19.2.2018

OBRAZEM: Velký knihovnický karneval uspořádali už poosmé

Slaný - Velmi zdařilá akce se uskutečnila v režii pracovnic Městské knihovny Václava Štecha ve Slaném nejen pro malé čtenáře, ale i pro malé i velké zájemce ze Slánska v prostorách Městského kulturního centra Grand. Konalo se zde 8. Knihovnický karneval s podtitulkem Diskotančení s Bárou Ladrovou.

19.2.2018

Přehlídka Filmové VARYace bude ke zhlédnutí ve slánském kině

Slaný - Městské kino ve Slaném zařadí do své programové nabídky naprostý unikát. Filmy, které si získaly mezinárodní ohlas, avšak v České republice nemají svého distributora. Diváci je mohli zhlédnout na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, ale v jiných českých kinech k vidění nejsou. 

18.2.2018

Sokolské šibřinky byly v Kladně v tématu První republiky

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krásné kostýmy především přítomných dam, ale i mužů, byly v sobotu večer k vidění v kladenském kině Sokol. Po roce se zde opět uskutečnila tradiční sokolská masopustní zábava - šibřinky. Po loňském tématu Ze života cirkusu, tentokrát pořadatelé hledali námět v období První republiky. I s ohledem na letošní sté výročí vzniku Československa.

18.2.2018

OBRAZEM: Retro ples v Kladně se i pošesté vydařil

Kladno - V Domě kultury v Kladně se v pátek večer uskutečnil už šestý Retro ples. Tentokrát se nesl v duchu zpěváka George Michaela, který byl hlavním hostem večera.

17.2.2018

OBRAZEM: První obecní ples v Knovízi

Knovíz - Obec Knovíz uspořádala v pátek večer 1. Obecní společenský ples v tamní v Hospodě Na Mýtince. K tanci a poslechu zahrála všem kapela Tancovačka Band Martina Dvořáka se zpěvačkou Kateřinou Zímovou. Moderátorem večera byl Zdeněk Vrba.

16.2.2018

Švankmajerův hmyz útočí i na česká kina

Slaný - Režisér, scénárista, animátor a představitel českého surrealismu, Jan Švankmajer (83), přichází se svým nejnovějším celovečerním filmem Hmyz. Světová premiéra se konala v Rotterdamu. Do českých kin míří 19. února. Základem pro černou grotesku s animovanými prvky byla Čapkova hra Ze života hmyzu. Snímek natočil režisér převážně ve vlastním ateliéru v Knovízi u Slaného. Některé záběry vznikly i ve Slaném. Hrají: Jiří Lábus, Norbert Lichý, Kamila Magálová, Jaromír Dulava a Jan Budař a další.

14.2.2018

Neúplní v kladenském divadle

Kladno - Městské divadlo Kladno uvedlo 10. února premiéru hry izraelského dramatika Gura Korena Neúplní. Drsná hra přináší zvláštní vztahy, vývoj setkání úplných a neúplných.

14.2.2018

Kulturní mix: Právo útrpné, výstava, křest CD, bály a maškary

Kladensko - Přinášíme vám krátké kultruní zprávy z regionu.

11.2.2018

OBRAZEM: Svůj ples pořádali plchovští hasiči i nadace mateřství

Plchov – Plesová sezona pokračovala také tento víkend. V pátek například hostil slánský hotel Hejtmanský dvůr 23. Reprezentační ples Nadace mateřství prim. MUDr. Jaroslava Nachtigala. Svůj ples si užili také plchovští dobrovolní hasiči. Na obou plesech k tanci i poslechu zúčastněným hrála kapela Tancovačka band.

1.2.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám pravidelní kulturní servis z regionu.

23.1.2018

Zpěvačka Barbora Mochowa: Srovnání s Lanou Del Rey mi lichotí

Kladno - Zpěvačka Barbora Mochowa, která byla nejednou v loňském roce označena jako tuzemský objev roku, zazpívá ve středu od 20.30 hodin v kladenském music clubu Dundee Jam na náměstí Svobody. Před koncertem, na který jsou ještě stále lístky v prodeji, odpověděla mladá zpěvačka na několik otázek Deníku.

22.1.2018

OBRAZEM: Lánský domeček slaví jedenáctiny

Lány - Klub pro rodiče a děti - Domeček Lány není jen místo, kde si děti mohou společně hrát a rodiče povídat. Je to místo pro setkávání a výměnu zkušeností a nápadů. Nabízí také výukový, sportovní a výtvarný program pro rodiče s dětmi, těhotné ženy a celé rodiny. Domeček je celoročně otevřený návštěvníkům všech generací i návštěvníkům z jiných obcí v okolí. 

21.1.2018

OBRAZEM: Ples hospodářské komory v Kladně

Kladno - V sobotu se v kladenském kulturním domě na Sítné konal Ples Okresní Hospodářské komory Kladno. K tanci a poslechu hrál váženým hostům orchestr K-Band, stejně jako kapela Queenie.

20.1.2018

OBRAZEM: V kladenském muzeu vystavují modeláři

Kladno - Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně hostí až do dubna ve výstavní síni expozici Letecko-modelářského klubu 215 Kladno. Exponáty zde představují i další modelářské kluby z Kladna a okolí zvou na výstavu modelů letadel, lodí, vlaků i historických maket z 1. světové války. Vernisáž za přítomnosti ředitele muzea Zdeňka Kuchyňky a dalších vzácných hostů se uskutečnila ve středu v podvečer. Výstava potrvá do 8. dubna.

19.1.2018

OBRAZEM: O slánské těžbě a době dávno minulé

Slaný - Velký zájem veřejnosti vzbudila avizovaná přednáška Josefa Brázdy na téma Uhlí na Slánsku. Uskutečnila se ve středu odpoledne v Malé galerii Vlastivědného muzea na Masarykově náměstí ve Slaném. Zájemců přišlo tentokrát tolik, že se mnozí do místnosti ani nevešli, někteří zůstali stát na chodbě, jiní nápor vzdali. Všechny přivítal a jejich zájem ocenil ředitel muzea Jan Čečrdle.

16.1.2018

Výstava připomene osudy lidických mužů

Lidice – V letošním roce si naše republika připomíná celou řadu výročí, která jsou nerozlučně spjata jak s jejím vznikem, tak i s nelehkými osudy ve dvacátém století.

8.1.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

8.1.2018

OBRAZEM: První letošní neděle v kladenském divadle byla ve znamení baletu

Kladno – Novoroční baletní koncert se uskutečnil v kladenském městském divadle. Publiku se tam představili Sólisté baletu Národního divadla v Praze a žáci kladenské baletní školy Jurije Slypyče. Veřejnost si tak užila například baletní pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků či další fragmenty z baletu světového baletního repertoáru.

4.1.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

31.12.2017

OBRAZEM: Lánští smekli klobouk podvanácté a sehráli další premiéru

Lány - Sokolovna v Lánech byla i tentokrát na sklonku roku 2017 zaplněná do posledního místa. Návštěvníci si ani letos nenechali ujít sváteční událost v předposlední den roku, aby smekli klobouk před významnou osobností, která se výrazným způsobem zasloužila o rozvoj obce. Kromě toho se na pódiu představili už tradičně herci z Divadla Lány. Publiku představili tentokrát premiéru Jean Robert-Charriera v českém překladu s názvem Pro dítě cokoli.

30.12.2017

OBRAZEM: Folkoledování 2017 aneb speciální předsilvestrovský koncert

Slaný - Folkoledování 2017 se uskutečnilo v pátek večer letos poprvé v restauraci Hamburk ve Slaném. Konal se zde vánočně – nevánočně laděný předsilvestrovský večírek kapel Blueberry F., Totální nasazení – neakusticky a folkově a Sváťa a Martina. Plný sál a šňůra krásných nejenom vánočních písniček, včetně přídavků skončila až po půlnoci.

28.12.2017

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

24.12.2017

OBRAZEM: Vánoce přivítali v Tuchlovicích koncertem

Tuchlovice - Vánoční koncert se uskutečnil v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Přítomné občany Tuchlovic i hosty přivítal hlavní organizátor Miroslav Laštovka, starosta obce Jaroslav Pošta pak zapálil adventní svíčku. Zaplněný kostel si poslechl sopranistku Štěpánku Heřmánkovou s doprovodem Jana Thuriho (hoboj), Františka Bílka, Miroslava Laštovky (oba trubka) a Jana Kalfuse (varhany). Velmi příjemné bylo i setkání před kostelem, kde si mohli občané připít se starostou obce. Vzájemně si také popřáli pěkné Vánoce a co nejvíc štěstí a zdraví v roce 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT