„Umělecká díla budou letos umístěna na dvaceti dvorcích, což je přibližně stejný počet jako v minulých letech. Návštěvníci budou moci obdivovat práce sedmdesáti vystavovatelů, z nichž patnáct, převážně mladých lidí, bude mít na Kladenských dvorcích svoji premiéru,“ sdělila mluvčí magistrátu, jenž akci pořádá, Petra Kučerová.

Doprovodný hudební program se v sobotu ponese v rockovějším a v neděli pak ve folkovějším duchu. „Vladimír Mišík přislíbil, že do kladna přiveze Vlastu Třešňáka, se skupinou Samson by na pódiu měl vystoupit středočeský hejtman Petr Bendl,“ informovala mluvčí. „Krom toho se v sobotu na dvorku U Jedličků uskuteční program Poezie s kytarou a v neděli na stejném dvorku vystoupí Kramářské divadlo s pohádkami O Smolíčkovi a O kohoutkovi a slepičce,“ řekla Kučerová.

Zajímavý, zejména pro děti, pak v neděli bude dvorek U Líbů, který nabídne interaktivní dílnu, při níž si zájemci budou moci sami vyzkoušet vyrobit nějaké umělecké dílko třeba z keramiky, ale i dalších materiálů.

„Z těch, co projdou všechny dvorky a dostanou na nich razítko, každý den vylosujeme šestadvacet výherců, kteří získají upomínkové ceny," doplnila mluvčí.
Jedním z mediálních partnerů letošní výstavy je také Kladenský deník.

Sobota:
výstava 14–19 hodin, program 14–22 hodin na hřišti Bukovka
SPB
P. J. Ryba – Mind the Step
Garage + Tony Ducháček
Vladimír Mišík & ETC
Neřež
Neděle:
výstava 10–18 hodin, program 14–18 hodin na hřišti Bukovka
Vlak na Dobříš
Samson a jeho přátelé
Nezmaři