VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.1.2018

OBRAZEM: První letošní neděle v kladenském divadle byla ve znamení baletu

Kladno – Novoroční baletní koncert se uskutečnil v kladenském městském divadle. Publiku se tam představili Sólisté baletu Národního divadla v Praze a žáci kladenské baletní školy Jurije Slypyče. Veřejnost si tak užila například baletní pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků či další fragmenty z baletu světového baletního repertoáru.

4.1.2018

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

31.12.2017

OBRAZEM: Lánští smekli klobouk podvanácté a sehráli další premiéru

Lány - Sokolovna v Lánech byla i tentokrát na sklonku roku 2017 zaplněná do posledního místa. Návštěvníci si ani letos nenechali ujít sváteční událost v předposlední den roku, aby smekli klobouk před významnou osobností, která se výrazným způsobem zasloužila o rozvoj obce. Kromě toho se na pódiu představili už tradičně herci z Divadla Lány. Publiku představili tentokrát premiéru Jean Robert-Charriera v českém překladu s názvem Pro dítě cokoli.

30.12.2017

OBRAZEM: Folkoledování 2017 aneb speciální předsilvestrovský koncert

Slaný - Folkoledování 2017 se uskutečnilo v pátek večer letos poprvé v restauraci Hamburk ve Slaném. Konal se zde vánočně – nevánočně laděný předsilvestrovský večírek kapel Blueberry F., Totální nasazení – neakusticky a folkově a Sváťa a Martina. Plný sál a šňůra krásných nejenom vánočních písniček, včetně přídavků skončila až po půlnoci.

28.12.2017

Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladensko - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, které se na Kladensku konají v blízké době.

24.12.2017

OBRAZEM: Vánoce přivítali v Tuchlovicích koncertem

Tuchlovice - Vánoční koncert se uskutečnil v kostele sv. Havla v Tuchlovicích. Přítomné občany Tuchlovic i hosty přivítal hlavní organizátor Miroslav Laštovka, starosta obce Jaroslav Pošta pak zapálil adventní svíčku. Zaplněný kostel si poslechl sopranistku Štěpánku Heřmánkovou s doprovodem Jana Thuriho (hoboj), Františka Bílka, Miroslava Laštovky (oba trubka) a Jana Kalfuse (varhany). Velmi příjemné bylo i setkání před kostelem, kde si mohli občané připít se starostou obce. Vzájemně si také popřáli pěkné Vánoce a co nejvíc štěstí a zdraví v roce 2018.

22.12.2017

Nevíte, jak se zabavit o svátcích? Je zde kino, bruslení nebo turnaje

Kladensko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

20.12.2017

OBRAZEM: Stavíme nové Lidice a výstava Domov můj – svědectví portrétu

Lidice - V Lidické galerii byla představena nová stálá expozice Stavíme nové Lidice, která je věnována nejen výstavbě nových Lidic. Zároveň byla otevřena krátkodobá výstava portrétních fotografií pamětníků lidické a ležácké tragédie Domov můj – svědectví portrétu, jejímž autorem je Martin Homola.

18.12.2017

OBRAZEM: Vánoční besídka v Dětském domově v Unhošti

Unhošť - Vánoční besídku přichystali společně se svými vychovateli a pedagogy v čele s ředitelem Jiřím Beránkem pro své kamarády, přátele a partnery děti z Dětského domova v Unhošti.

17.12.2017

OBRAZEM: Koncert ve Družci podpoří opravu věže kostela

Družec - Na sobotní podvečer připravil Obecní úřad v Družci Vánoční koncert. V kostele Nanebevzetí Panny Marie vystoupil lánský smíšený sbor Chorus Laneum řízený sbormistrem Vladimírem Doležalem.

17.12.2017

OBRAZEM: Křivoklát ožil Královským adventem, letos už naposledy

Křivoklát - Stovky příchozích lemovaly silnici vedoucí ke hradu Křivoklát už od sobotního dopoledne, aby si nenechaly ujít vyvrcholení Královského adventu.

17.12.2017

OBRAZEM: V Barevné škole v Tuchlovicích pořádali vánoční jarmark

Tuchlovice - V Barevné základní škole Tuchlovice se uskutečnil jarmark. Kromě vánoční pohody a setkání s přáteli, čekaly návštěvníky jarmareční stánky s vánočními doplňky zhotovené dětmi.

15.12.2017

VIDEO: Kapela Plán B natočila nový videoklip

Kladno – Je tomu rok, co Plán B, kapela s kladenskými kořeny, vydala svou první desku. Teď přichází i s videoklipem k písni Motejl, která pochází právě z debutového alba. Jedná se už o třetí videoklip této mladé pop-rockové kapely.

15.12.2017

Druhý díl knihy Průvodce historií kladenských hostinců spatřil světlo světa

Kladno /FOTOGALERIE/ – Průvodce historií kladenských hostinců bude trilogií mapující minulost hostinských podniků, které se před rokem 1989 nacházely na území města. První díl, který byl vydán už v loňském roce, se zaměřuje na takzvané staré Kladno a přibližuje více než sedmdesát podniků. K němu začátkem prosince přibyl ještě druhý díl, který je taktéž z dílny nadšeneckého badatele Zdeňka Pospíšila.

14.12.2017

Fotografie přibližují atmosféru Walesu i Anglie

Kladno /FOTOGALERIE/ - Fotografickou výstavu, jejíž autorkou je fotografka Andrea Thiel Lhotáková, si mohou prohlédnout návštěvníci Malé galerie v České spořitelně v Kladně.

12.12.2017

Nové Hvězdné války míří také do kladenského kina Hutník

Kladno – Dlouho očekávaná chvíle je tu! Kladeňáci si budou moci užít premiéru nových Star Wars, tentokrát s podtitulem Poslední z Jediů, která začíná již o půlnoci ze středy na čtvrtek.

10.12.2017

Šelmy pokřtí ve středu

Slaný /ROZHOVOR/ - Křest knihy a autogramiáda knihy Šelmy autorky a slánské rodačky Dany Holečkové s ilustracemi Jitky Mašínové se koná ve středu 13. prosince od 17 hodin v knihovně Václava Štecha ve Slaném.

10.12.2017

OBRAZEM: Den pro dětskou knihu

Slaný - O tom, že i v pekle může být veselo a čertice jsou usměvavé, se přesvědčili malí i velcí příznivci slánské městské knihovny o adventním víkendu. Pořádala se zde zábavně rukodělná akce u příležitosti Dne pro dětskou knihu.

10.12.2017

OBRAZEM: Vánoční koncert Simony Klímové si vyslechl zaplněný žilinský kostel

Žilina - Vřelé přivítání a zahřátí v podobě svařeného vína přímo z rukou žilinského starosty Václava Hamouze předcházelo tradičnímu koncertu Simony Klímové. 

10.12.2017

OBRAZEM: Premiéru filmu o válečném hrdinovi promítli v Zichovci

Zichovec - Na sále Rodinného pivovaru Zichovec se uskutečnila v sobotu premiéra promítání historického dokumentu Stín věnovaného generálmajorovi Jiřímu Hartmanovi k jeho 100. výročí narození. Pozvané hosty přivítal v kulturním domě starosta obce Ivan Husák. 

8.12.2017

Hudební skupina Zrní dnes pokřtí v kině Sokol svůj nový vinyl

Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Hudební skupina Zrní dnes, tedy v pátek 8. prosince ve 20 hodin, zahraje publiku kladenského kina Sokol. Před vánočním koncertem při svíčkách, který je spojený s křestem nové vinylové desky odpověděli členové kapely na několik otázek Deníku.  

8.12.2017

Den pro dětskou knihu pořádají v sobotu ve Slaném

Slaný – V sobotu 9. prosince je v Knihovně Václava Štecha ve Slaném Den pro dětskou knihu. Setkání zahájí pořadatelé v 9 hodin vyhlášením vítězů soutěže O nejkrásnější stromeček.

8.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš na koni projel Kladnem

Kladno - Mikulášský průvod projel s koňmi kladenskou pěší zónou a zakotvil na náměstí Starosty Pavla. Stovky dětí zažily díky pořádající Tvrzi Libušín ve spolupráci s městem Kladnem neobyčejnou podívanou. Odpoledné plné pohádkových bytostí, kde nechyběli ani pekelníci a andělé, završil koncert Marka Ztraceného.

7.12.2017

Kladenské divadlo připravilo pro diváky Thomasovu Past

Kladno – Čtvrtou premiéru 103. sezóny chystá na sobotu 16. prosince v 19 hodin Městské divadlo Kladno. Uvedena bude napínavá detektivka s komediálními prvky s názvem Past, ve které je nakonec všechno jinak, než se to jevilo na začátku. O režii této hry se postaral režisér Jiří Bábek, v hlavních rolích se publiku představí Michal Maléř nebo také Barbora Janatková. 

5.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš, andělé a čerti ve Třebichovicích

Třebichovice - Do Třebichovic zavítaly o víkendu mezi děti bytosti z jiného světa. Mikuláškou podívanou plnou andělů i čertů si užili zejména ti nejmenší caparti. Ať už s obavami nebo kuráží, snažili se všichni předvést pokaždé tu nejlepší říkánku nebo písničku, kterou si pro Mikuláše připravili. Odměnou byl pak každému balíček s nadílkou.

5.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš dorazil do bazénu i na zimák

Slaný - V neděli se na slánských sportovištích uskutečnila mikulášská akce. Každý dětský návštěvník, který v tento den navštívil slánský aquapark nebo veřejné bruslení, obdržel od Mikuláše sladkou odměnu a kdo navíc přinesl pro Mikuláše obrázek měl vstupné zdarma.

4.12.2017

OBRAZEM: Adventní čas přivítali lidé ve Družci

Družec - Také ve Družci o víkendu přivítali adventní čas. Zcela zaplněný kostel si vyslechl koncert žáků místní základní školy. Před budovou školy byl navíc připraven malý jarmark, dětem přivezl dárky na saních tažených malovaným ořem Mikuláš s obvyklým doprovodem. O program dětí se postaraly také družecké maminky, které připravily vánoční tvoření.  

4.12.2017

Koledy spojí na 600 míst

Praha /INFOGRAFIKA/ - Skoro šest set míst už se přihlásilo do tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Ta se uskuteční v adventním čase už 13. prosince od 18 hodin. Nikdy nechybí Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Čtenáři pak vybrali další dvě koledy - Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši.

2.12.2017

OBRAZEM: Kladenská základka se hemžila Krtečky, děti si připomněly Zdeňka Milera

Kladno - Šest let od úmrtí kladenského rodáka, českého režiséra, výtvarníka animovaných filmů pro děti a především autora světoznámé postavy Krtka Zdeňka Milera si připomněli žáci kladenské základní školy sídlící ve Vašatově ulici.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2017

Tomáš Záborec vystavuje ve vstupní chodbě knihovny

Slaný - /FOTOGALERIE/ Vernisáž výstavy Dřevomaleb slánského výtvarníka Tomáše Záborce se po třech letech v novém hávu uskutečnila v sobotu dopoledne ve spolupráci se slánskou Knihovnou Václava Štecha v tamní vstupní chodbě. Prostor, který využívá celoročně řada výtvarníků, je ideálním pro prezentaci právě po tento druh umění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT