VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.12.2017

OBRAZEM: Kladenská základka se hemžila Krtečky, děti si připomněly Zdeňka Milera

Kladno - Šest let od úmrtí kladenského rodáka, českého režiséra, výtvarníka animovaných filmů pro děti a především autora světoznámé postavy Krtka Zdeňka Milera si připomněli žáci kladenské základní školy sídlící ve Vašatově ulici.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2017

Tomáš Záborec vystavuje ve vstupní chodbě knihovny

Slaný - /FOTOGALERIE/ Vernisáž výstavy Dřevomaleb slánského výtvarníka Tomáše Záborce se po třech letech v novém hávu uskutečnila v sobotu dopoledne ve spolupráci se slánskou Knihovnou Václava Štecha v tamní vstupní chodbě. Prostor, který využívá celoročně řada výtvarníků, je ideálním pro prezentaci právě po tento druh umění.

29.11.2017

Výtvarníci vystavují V Troubě až do soboty

Slaný /FOTOGALERIE/ - Příjemným zastavením v blížícím se adventním čase, se poslední listopadovou neděli v podvečer stala slánská výstavní galerie V Troubě.

28.11.2017

Fanoušci hudby si po letech ve Slaném opět užili Zimní Valník

Slaný /FOTOGALERIE/ - Po úspěšném letním festivalu Valník byla letos obnovena tradice pořádání zimní verze tohoto hudebního festivalu. Zimní Valník 2017 se konal ve slánské sokolovně, přičemž publiku postupně zahrály skupiny M3ta, Deratizéři, Totální nasazení, Vision Days, Projekt Parabelum a Dilema in Cinema.

27.11.2017

OBRAZEM: Medový den provoněl Ostrov už posedmé

Slaný - Dům dětí a mládeže Ostrov Slaný úspořádal letos už posedmé oblíbený Medový den. Desítky dětí se tak od sobotního rána těšily, na co je pořadatelé tentokrát pozvou. A skutečně, bylo z čeho vybírat. Od medových dobrot až dřevené figurky. 

27.11.2017

OBRAZEM: Vánoční výstavou ožila lánská galerie

Lány - Čtvrtá autorská prodejní výstava několika regionálních autorů a výrobců prezentujících své umělecké i užitkové výtvory z keramiky, malovaného skla, textilu, ale i originální šperky, doplňky, přírodní kosmetiku nebo perníky a další drobné dekorační předměty s vánoční tematikou i bez ní zaplnila Galerii Samson v Lánech. 

26.11.2017

OBRAZEM: Žáci ze školy ve Vrapicích se učili vařit od Italů

Kladno - V rámci programu Erasmus se také žáci ve Středním odborném učilišti a Praktické škola Kladno-Vrapice zúčastnili dlouhodobého zajímavého projektu s názvem Vzděláváme se pro lepší budoucnost.

25.11.2017

OBRAZEM: Příroda v okolí Kačice objektivem Karla Kučery

Kačice - Listopadová procházka do přírody nabízí nejen pobyt na čerstvém vzduchu, ale také mnohé zajímavé pohledy a stále ještě poměrně pestrou škálu barev. Přesvědčte se sami jaké to je, když si fotograf vyjde například do okolí Kačice. Dnes vám představujeme snímky nadějného fotografa, sedmnáctiletého studenta novostrašeckého gymnázia, Karla Kučery.

25.11.2017

OBRAZEM: Přednášku věnovali vzpomínce na prezidenta Masaryka

Lány - V prostorách Muzea T. G. Masaryka v Lánech se uskutečnila další zajímavá přednáška doktora Václava Vodvářky. Téma přednášky znělo : Vzpomínky na život T. G. Masaryka na zámku v Lánech. Posluchači si odnesli příjemné dojmy a mnoho zajímavých informací.

23.11.2017

Totáči v rámci turné zahrají v sobotu doma v sokolovně ve Kvíčku

Slaný - Punk-rocková legenda ze Slaného, skupina Totální nasazení, patřící mezi nejúspěšnější kapely svého žánru, hraje už víc jak čtvrtstoletí.

21.11.2017

Kulturní mix: Ochotníci, Český rozhlas a premiéra v Kladně

Kladensko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z regionu.

20.11.2017

Zpívejte s Deníkem koledy

Kladensko – Vánoce jsou za dveřmi a ještě než začneme rozbalovat dárky pod stromečkem, sejdeme se opět na stovkách míst v celé České republice při zpívání koled. Zpívat se bude i na Kladensku. Už tradiční akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se letos uskuteční ve středu 13. prosince.

20.11.2017

Při Listování si užili školáci setkání se slavnými herci

Slaný - Na besedu do slánské 2. Základní školy Komenského náměstí, přišli mezi kluky a děvčata mladí herci Lukáš Hejlík a Alan Novotný již podruhé s „Listováním“. Listopadové dopoledne tak bylo v této škole vyhrazeno dětskému smíchu a dobré pohodě při hraném čtení úryvků z nových knih pro děti a mládež.

19.11.2017

OBRAZEM: Ohlédnutí za 51. ročníkem Slánských jazzových dnů

Slaný - Věhlasné Slánské jazzové dny je festival s nejdelší nepřerušenou tradicí v Evropě. Na tři dny zaplnil jeho 51. ročník koncertní sály ve městě, ať už v Městském centru Grand, kapli vlastivědného muzea či Restauraci Grand. Hudebníky známých jmen a atmosféru špičkového festivalu si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

19.11.2017

Noc divadel si návštěvníci užili společně s herci také v Kladně

Kladno /FOTOGALERIE/ - Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků zažili také návštěvníci Městského divadla v Kladně, kteří si nenechali v sobotu ujít další ročník zábavné akce.

19.11.2017

OBRAZEM: Kladenský Podprůhon osvítily lampióny

Kladno - Téměř nekonečný had menších i větších lampiónů, osvětlených žárovičkami i klasickými svíčkami, vyšel v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii náměstí Starosty Pavla po hlavní třídě TGM směrem do Podprůhonu. 

19.11.2017

OBRAZEM: V Hobšovicích uspořádali soutěž O nejlepší bramborový salát

Hobšovice - Veřejnou generálku měsíc před vánočními svátky v podobě bramborového salátu a nejméně stovky obalovaných smažených řízků uspořádali v sobotu večer v Hobšovicích v tamní hospodě „U Milana“.

18.11.2017

Sudová přitažlivost kapel Tři sestry a Alkehol naplnila kulturák v Kladně

Tradiční zastávku svého turné věnovala legendární kapela Tři sestry, tentokráte v holportu s Alkeholem, Kladnu.

18.11.2017

OBRAZEM: Švermovem prošel tradiční lampionový průvod

Kladno - Lampionový průvod, který osvítil ztemnělý večerní Švermov, uspořádala školní družina při ZŠ a MŠ ve Velvarské ulici v Kladně - Švermově a sdružení Švermováček. Fotogalerii připravila vychovatelka Jitka Zachová.

17.11.2017

OBRAZEM: Normalizace ve fotografiích Karla Vidimského

Slaný - Vlastivědné muzeum ve Slaném zahájilo výstavu s názvem Normalizace ve Slaném ve fotografiích Karla Vidimského.

17.11.2017

Kulturní mix: Seminář na Čabárně, Čertí rejdění, Slánské jazzové dny

Kladensko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

16.11.2017

Noc divadel nabídne spoustu zážitků už za bílého dne

Střední Čechy /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Hlavním městem sobotní akce Noc divadel se nepochybně stane Praha, kde nejenom představení, ale také prohlídky, setkání s herci či divadelní dílny, autorská čtení, muziku nebo performance nabídne půl stovky souborů a institucí. Na pozoruhodné kulturní zážitky se však o třetí listopadové sobotě lze těšit i v okolí metropole.

15.11.2017

Rocková skupina Alkehol zahraje svým fanouškům také v Kladně

Kladno /ROZHOVOR/ - V rámci koncertu Rocková noc, který se koná ve čtvrtek v kladenském domě kultury k turné s názvem Sudová přitažlivost Radegast tour Alkehol & Tři Sestry, odpověděli Ota Hereš a Petr Kuna ze skupiny Alkehol na pár otázek k plánované akci.   

14.11.2017

Tři sestry se valí na sudech do Kladna

Kladno /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Lou Fanánek Hagen a Tři sestry zavítají tradičně do Kladna. Ve čtvrtek od 18 hodin vystoupí spolu se svým hostem, skupinou Alkehol, v kladenském domě kultury. Před připravovaným koncertem prozradil frontman skupiny Kladenskému deníku pár zajímavých novinek, které lze v nejbližší době očekávat.   

12.11.2017

OBRAZEM: Z vlaku poznali kladenskou průmyslovou zónu

Kladensko - Na unikátní komentovanou vyhlídkovou jízdu zážitkovým vlakem po stopách industriálního Kladna se vydali zájemci v sobotu. K vidění byla z vlaku po trase vedoucí přes libušínský důl, Dubí, i při okruhu Poldovkou známá i méně známější místa kladenské průmyslové zóny.

12.11.2017

OBRAZEM: Svatý Martin přijel na bílém koni na Křivoklát požehnat mladému vínu

Křivoklát – Svatý Martin sice v sobotu na hrad Křivoklát dorazil na bílém koni, ale o tom, že by s sebou přivezl sněhovou nadílku, se mluvit nedá.

11.11.2017

OBRAZEM: Víkend v kině Sokol patří hrám a hráčům

Kladno - Kladenským festivalem her, nazvaným Herní čas, ožilo v sobotu kino Sokol. Zaplnili ho různé deskové hry od předních českých vydavatelů a stovky jejich hráčů. Na své si ovšem přišli i fanoušci digitálních her, včetně skvělých oldschoolovek. Na místě si lidé mohli vyzkoušet například virtuální realitu zahrát si na starších, retro i současných herních konzolích a v neposlední řadě i na několika arkádových automatech. Akce končí v neděli úderem 19 hodiny.

11.11.2017

OBRAZEM: Ve Slaném se rozezněly zvony na počest válečných veteránů

Slaný - V sobotu 11.11. v 11 hodin se rozezněly ve Slaném zvony. Jejich zvuk připomněl tradici Dne válečných veteránů, který i v České republice oslavujeme od roku 2001.

10.11.2017

OBRAZEM: Den válečných veteránů si připomněli také v Kladně

Kladno - Den válečných veteránů si připomněli už v pátek 10. listopadu v 11 hodin také v největším středočeském městě Kladně pietním aktem. Ten se uskutečnil na náměstí Svobody u pomníku padlých za přítomnosti primátora města Kladna Milana Volfa (Volba pro Kladno), válečných veteránů, politických vězňů a pozůstalých. 

EXKLUZIVNĚ
9.11.2017

Fešáci slaví padesátiny. A těší se, až dozní poslední potlesk

Praha /ROZHOVOR/ – Robert Moucha, Tomáš Linka, Antonín Kny. Tři z mnoha. Z mnoha, kteří jsou spojeni doslova pupeční šňůrou se skupinou Fešáci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT