Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.5.2017

Umění pod širým nebem: Rezavé květy zakotvily ve Slaném

Slaný - Jedni nešetří slovy chvály a nevycházejí z údivu, druzí jsou naštvaní, co si to zase ve Slaném vymysleli. Co člověk, to názor. A přece. Je to nové, monumentalní a přinejmenším nutí k zamyšlení. Výtvarná díla, která našla svoje dočasné působiště po Plzni nově ve Slaném, zakotvila hned na několika místech.

29.5.2017

Okoř se šťávou přivítá Hanu Zagorovou: Moc se na diváky těším, vzkazuje

Další ročník festivalu v romantickém místě podhradí hradu Okoř startuje už v sobotu 3. června. Letos poprvé přivítá Hanu Zagorovou!

26.5.2017

V Lidicích zahájí výtvarnou výstavu

Lidice - V Památníku Lidice bude ve čtvrtek 1. června v 11 hodin za účasti velvyslanců a politických i kulturních osobností České republiky otevřena 45. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2017 s tématem Cestování.

26.5.2017

Myslivecká chata stojí v Libovici půl století

Libovice - Myslivecký spolek Záboří Libovice uspořádal celodenní oslavu u příležitosti 50. výročí založení Myslivecké chaty v Libovici.

25.5.2017

Kladenská hudebka slaví sedmdesátiny

Kladno - V letošním roce slaví Základní umělecká škola v Kladně v ulici 5. května své 70. výročí. V rámci těchto oslav, škola uspořádala celou řadu významných koncertů a představení.

25.5.2017

Den pro Zahradu v Kladně se i potřetí vydařil

Kladno - Festival s názvem Den pro Zahradu se uskutečnil v areálu příspěvkové organizace Zahrada pro klienty se speciálními potřebami. Pod širým nebem zavládla pohodová atmosféra, přičemž na akci dorazilo na tři sta návštěvníků.

25.5.2017

Letošní Kladenské dvorky nabídnou historicky nejbohatší program přímo v ulicích

Kladno - Pozdní jaro je neodmyslitelně spjato s podprůhonským open air festivalem umění, hudby především setkávání. Kladenské dvorky oslaví 2. 4. června krásných 35 let a jednotlivé proudy umění se propojí mottem letošního ročníku Krása slova.

23.5.2017

Den pro prevenci slavil úspěch, představila se i jízdní policie

Stochov - Město Stochov letos uspořádalo druhý ročník akce nazvané Den pro prevenci. Na rozdíl od loňského roku se akce uskutečnila ve Sportovních areálech města Stochova. Nejen slunečné počasí, ale hlavně různé složky Integrovaného záchranného systému, tam přilákaly davy lidí.

19.5.2017

Tipy na víkend: Tuchlovičtí zatančí pro dobrou věc, Slaný pořádá slavnosti

Kladensko - Připravili jsme pro vás několik tipů na víkendové akce. 

19.5.2017

Romance pro křídlovku je jednoduše krásná, říká Hanuš

Kladno - Začátkem května rozšířil soubor Městského divadla Kladno svůj repertoár o další představení. Publikum láká na jedinečné zpracování Romance pro křídlovku, básnické povídky Františka Hrubína. Diváci se tak mohou těšit na křehký příběh první lásky i prvního setkání se smrtí mladíka Vojty.

18.5.2017

Tři sestry 32 Let Open Air

Skupina Tři sestry 19. - 20. 5. 2017 oslaví své 32. narozeniny na výročním koncertu „Tři sestry 32 Let Open Air" opět v pražském areálu Ledárny Braník!

18.5.2017

Richard Müller: Mám rád české pesničky

Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů. Hudební žánr písničkářství se stále rozrůstá a popularizuje, proto pořadatelé nového hudebního festivalu oslovili nejoblíbenější české písničkáře a pozvali je k táborovému ohni do magického prostředí vodáckého kempu k řece Sázavě.

17.5.2017

Fešáci odstartovali velké kulaté oslavy

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ – Fešáci slaví 50 let existence. A proto slaví. Oslavy budou velkolepé a už začaly. Koncertní šňůra, která vyvrcholí na konci roku, k tomu vydání trojcédéčka a knihy. Fešáci jsou doslova v jednom kole.

17.5.2017

Soirée pro Slunce se uskuteční v Divadle bez zábradlí a bude plné hvězd

Kladensko, Praha - Divadelní sezóna se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a tak není divu, že již v těchto dnech v Divadle Bez zábradlí v Praze připravují akci pod názvem „Soirée pro Slunce", které má kromě přivítání léta i bohulibý záměr a to sice podpořit handicapované děti i mládež.

16.5.2017

Lukáš Pavlásek: Kdybych nebyl bavičem, stal bych se neurochirurgem

Kladno - Publikum kladenského Dundee Jamu začátkem května opět zhlédlo originální českou stand-up comedy Na stojáka. O dvě hodiny plné zábavy a smíchu se postaralo trio Lukáš Pavlásek, Marek Daniel a Arnošt Frauenberg. Právě jedinečný komik a herec Lukáš Pavlásek po svém vystoupení odpověděl na dotazy Kladenského deníku.

15.5.2017

Chovatelé uspořádali další výstavu

Slaný - Druhý květnový víkend patřil již tradiční Jarní slánské výstavě drobného zvířectva, akvarijních ryb a exotického ptactva, která je připravována členy místní základní organizace ČSCH v areálu modelářského střediska ve Smečenské ulici. Expozice s králíky, drůbeží, holuby v klecích i voliérách, akvarijními rybkami, exotickým ptactvem – je vždy zajímavou ukázkou z činnosti chovatelů.

14.5.2017

Lužná se vrátila do dob parních lokomotiv

Rakovník - V rámci zahájení letošní sezony Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka se mohli obyvatelé nejen Rakovnicka a Kladenska, pokochat a svézt v jedinečné parní lokomotivě. V sobotu a v neděli měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jaké je to sedět v historickém vlaku zvaném Papoušek.

14.5.2017

Pochod Družecká šlápota oslavil jubileum

Kladno - Do Družce se v sobotu sjeli turisté a cyklisté z celého okolí, aby se mohli vydat na jednu z připravených tras oblíbeného turistického pochodu Družecká šlápota. Vybrat si účastníci pochodu mohli jednu z pěti tras. Na pěší čekaly okruhy dlouhé čtrnáct, osmnáct a dvaadvacet kilometrů, cyklisté pak mohli ujet pětadvacet či šedesát kilometrů.

14.5.2017

Do Férové snídaně se zapojilo i Kladno a Slaný

Kladensko - V rámci celostátního projektu Férová snídaně NaZemi posnídali sousedé spolu poprvé také v Kladně. Náměstí Jana Masaryka se zaplnilo několik desítek lidí, kteří přinesli ostatním různé dobroty, jejichž složkou byly povětšinou lokální potraviny.

14.5.2017

OBRAZEM: Morčata zaplnila školní tělocvičnu

Kladno - Jubilejní desátá výstava ušlechtilých morčat hostila v sobotu 6. ZŠ Kladno sídlící v Doberské ulici. Návštěvníci zde mohli vidět dlouhosrstá, krátkosrstá i bezsrstá plemena morčat. 

14.5.2017

Maminko, vše nejlepší. Dnešek patří Svátku matek

Na dnešní den připadající Svátek matek se v Česku slaví podle amerického vzoru druhou květnovou neděli. S historií svátku matek se pojí jméno americké aktivistky Julii Ward Howeové, která v roce 1870 vyzvala ženy ke sjednocení proti válkám ve svém Provolání ke dni matek.

13.5.2017

Kladenské divadlo ukončí sezonu dionýsiemi a od září chystá osm premiér

Kladno - Městské divadlo Kladno nastuduje v příští divadelní sezoně celkem osm premiér. Chybět nebudou vážná ani odlehčená témata. Vedení divadla volilo z českých i zahraničních autorů, nebojí se novinek a vsadilo zčásti na ověřené tituly.

12.5.2017

Kladenské dvorky slaví půlkulatiny

Kladno - Tradiční výstava uměleckých děl Kladenské dvorky se uskuteční od pátku 2. do neděle 4. června. Tématem letošního pětatřicátého ročníku open air festivalu umění a hudby v Podprůhonu bude Krása slova propojující jednotlivé typy umění.

11.5.2017

Richard Müller vystoupí na novém festivalu Slunovrat v Sázavě u Benešova

Sázava - Nový hudební festival písničkářů a populárních interpretů Slunovrat, vytahuje velké eso z rukávu. V rámci svého nultého ročníku nabídne návštěvníkům hudební vystoupení slovenské popové hvězdy Richarda Müllera. Festival Slunovrat startuje již příští měsíc o víkendu 23. – 24. června 2017 v nově zrekonstruovaném areálu rozlehlého vodáckého kempu Sázavský ostrov ve středočeské Sázavě u Benešova. Divákům představí kromě bohatého doprovodného programu pro celou rodinu také koncerty Xindla X, Anety Langerové, Ivana Mládka, Bratrů Ebenů a dalších písničkářů.

11.5.2017

Brandýskem zněla střelba ze zbraní

Kladensko - V Brandýsku oslavili 72. výročí osvobození obce Rudou armádou. V rámci vzpomínkové akce pořádané zdejším military klubem ve spolupráci s obecním úřadem a dobrovolnými hasiči se nejprve všichni sešli k pietnímu aktu na místním hřbitově.

11.5.2017

V Kladně i Slaném si lidé pochutnají na Férové snídani

Kladno – Kladenské náměstí Jana Masaryka ožije sousedským piknikem. V sobotu 13. května od 9.30 hodin se tam bude konat Férová snídaně NaZemi.

AKTUALIZOVÁNO
10.5.2017

OBRAZEM: Ohlédnutí za Tuchlovickou poutí 2017

Kladensko, Rakovnicko - Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2017 se konal počtyřiadvacáté. Na několika jevištích se po dobu tří dnů představila od pátku do neděle řada uskupení. Nechyběly soubory Jasénka, Lísteček, Nisanka a Rosénka. Kromě nich také Borůvky z Rakovníka, Jarošovci a Jarošáček z Mělníka, řevnické Notičky a další. Ti všichni přijeli do Tuchlovic, aby zahráli, zazpívali a zatančili a rozdali lidem dobrou náladu.

10.5.2017

KRÁTCE: Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Kladno - Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce. 

10.5.2017

Regionální kapela Dřeváci uspěla v soutěži talentů

Kladno - Příznivci regionální country a trampské muziky mají důvod slavit. Dřeváci, představitelé jedné z místních kapel, vyznávajících tento žánr, získali v soutěži Talent Country radia 2017 krásné třetí místo.

9.5.2017

Zrní zahrálo společně s orchestrem

Kladno - Kladenská sportovní hala téměř praskala ve švech, koncertovala tu totiž oblíbená kladenská kapela Zrní. Po úspěšné spolupráci s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Filharmonií Hradec Králové se Zrní pustilo do dalšího koncertního projektu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení