Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

4.4.2017

Slavný spisovatel si zahraje ve staročeském dekameronu

Slaný - Nejznámější soudobý český autor historických románů Vlastimil Vondruška je rodákem z Kladna. Jeho knihy, které píše velmi čtivou formou, vyhledávají čtenáři napříč generacemi, ať už se jedná o historické detektivky, knihy pro mládež nebo odborné publikace.

3.4.2017

19. ročník festivalu Okoř se bude konat 19. srpna. Vystoupí řada zpěváků a kapel

Praha - Srpnový Festival Okoř se letos bude konat už po devatenácté. Na všechny jeho příznivce čeká skvělý program. V sobotu 19. srpna v malebném areálu pod zříceninou hradu Okoř vystoupí MIG 21, Miro Žbirka, Václav Neckář, Marek Ztracený, Vypsaná fixa a No Name.

2.4.2017

Hmyz režiséra Švankmajera natáčejí na Slánsku

Hmyz. Takový je název nového filmu českého režiséra Jana Švankmajera. Slavný světoznámý dvaaosmdesátiletý surrealista natáčí v těchto dnech záběry do svého nejnovějšího snímku na čapkovské téma.

AKTUALIZOVÁNO
1.4.2017

SLEDUJEME ON-LINE: Ostrava dnes dává poslední sbohem Věře Špinarové

/FOTO, VIDEO/ Ve velké obřadní síni krematoria ve Slezské Ostravě se dnes koná poslední rozloučení s Věrou Špinarovou. Dopoledne je vyhrazeno pro veřejnost. Situaci na místě sledují také redaktoři Deníku.

1.4.2017

Spisovatelka: Inspirace ke mně přichází většinou když se naštvu

Kladno – Bývalá dlouholetá redaktorka Kladenského deníku, slánská rodačka Olga Fikrlová Matzenauerová rozená Vomastková, působila roky i jako středoškolská učitelka a nyní coby kustodka pražských muzejních sbírek.

31.3.2017

Filmaři na Slánsku: režisér Švankmajer natáčí snímek Hmyz

Slaný - Hmyz. Takový je název nového filmu českého režiséra Jana Švankmajera. Slavný světoznámý dvaaosmdesátiletý surrealista natáčí v těchto dnech záběry do svého nejnovějšího snímku na čapkovské téma.

29.3.2017

Kladenské Kino Sokol ožije v sobotu afro-kubánskými rytmy

Kladno - Kino Sokol se v sobotu 1. dubna od 20 hodin roztančí afro-kubánskými rytmy. Poprvé se v Kladně představí světoznámá kubánská tanečnice Doris Martinez a její taneční škola La Clave de Osha za doprovodu DJe Erica Walkera.

28.3.2017

Kladenské divadlo chystá sedmou premiéru sezóny, na programu je Absolvent

Kladno - Divadelní adaptace Terry Johnson podle novely Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho a na základě zvláštní dohody se společností STUDIOCANAL. Původními producenty v Londýně a na Broadwayi byli John Reid & Sacha Brooks.

AKTUALIZOVÁNO
27.3.2017

Věra Špinarová zemřela. Jedinečný hlas z Ostravy utichl

Ve věku pětašedesáti let odešla do hudebního nebe Věra Špinarová, zpěvačka s jedinečným a nezaměnitelným hlasem.

26.3.2017

Soubor Třebivadlo uvedl další premiéru

Třebivchovice - Třebichovičtí zažili další nevšední podívanou. Tamní ochotnický soubor představil na divadelních prknech tentokrát premiéru pohádky Babičko vyprávěj v provedení třebichovického ochotnického souboru Třebivadlo. Jde vlastně o tři pohádky v jednom: O Karkulce, O poctivém zloději a O Mařence a Jeníčkovi.

22.3.2017

Festival Slunovrat objevil nové písničkáře

Dne 15. března 2017 se v pražském hudebním klubu Slušnej kanál konalo finále talentové soutěže písničkářů a hudebních skupin.

22.3.2017

Cavemana si můžete užít v divadle ve Slaném

Slaný – Máte chuť se rozesmát až k slzám? Nenechte si proto ujít ve slánském divadle 3. dubna od 19.30 hodin slavnou one man show Caveman – na obranu pračlověka.

22.3.2017

Keltové se sejdou po roce nejen na Slánské hoře

Slaný – Mezinárodní akce Keltský telegraf na počest vítání jara se koná 25. března také na několika místech Kladenska a Slánska. Společnost patriotů Slaného se k akci připojuje několik let.

19.3.2017

Indiáni si kladenskou sportovní halu oblíbili

Kladno - Jako každý rok je to pastva pro oči. Zaplněná sportovní hala byla svědkem pestrobarevné show. Náročné barevné repliky kostýmů, po indiánsku důmyslně zbarvené obličeje, nádherné čelenky z per, spousta rolniček, šperků a různých doplňků, mezi kterými nemohl chybět mobilní telefon.

18.3.2017

Na fotografické výstavě má své místo i dres mladičkého Jaromíra Jágra

Kladno - Den před vypuknutím domácích zápasů Rytířů v semifinále s Jihlavou byla slavnostně zahájena výstava dvou kladenských hokejových fotografů. V galerii nákupního centra v Arménské ulici v Kladně budou vystaveny až do 16. června vystaveny velkoformátové snímky Josefa Poláčka a Tomáše "Benyho" Kostečky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Finalisté talentové soutěže Slunovratu se utkali o hraní na festivalu!

Již ve středu 15. března 2017 se v hudebním klubu Slušnej kanál uskuteční finále talentové soutěže hudebního festivalu Slunovrat. V minulém týdnu vybrala odborná porota účinkující, kteří postoupili do finálového kola. Přestože původní počet finalistů měl být 5, po nerozhodném počtu hlasů posledních 2 postupujících se nakonec porotci rozhodli, že do finále postoupí 6 soutěžících.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.3.2017

Už víte, co si přečíst na jaře? Vyberte si z knih Velkého knižního čtvrtku

Velký knižní čtvrtek je den, kdy se na pultech knihkupectví objeví naráz patnáct nových titulů. Jsou vybrané tak, aby si vybral každý milovník knížek. S pěticí autorů se můžete setkat osobně na doprovodných akcích: ve čtvrtek v 17 h v Městské knihovně Praha na Mariánském náměstí v Praze 1 a příští čtvrtek 23. března ve stejný čas v Knihovně Jiřího Mahena v Brně v Kobližné ulici.

16.3.2017

Nemáte co na sebe a doma je nuda? Přijďte do kladenského kulturáku. Budete zírat

Kladno - Bazarování v Domě kultury v Kladně na Sítné poskytne o víkendu parádní hadříky za hubičku, společenskou zábavu a pomůže potřebným. Megy, Kristýna a další přátelé se rozhodli, že stráví víkend trochu jinak. Pobaví se, vytřídí šatník a ještě podpoří dobru věc. Akce se koná v neděli 19. března od 10 do 16 hodin.

16.3.2017

Světáci zavítají také do Kladna

Kladno – Oblíbená česká televizní komedie Zdeňka Podskalského Světáci si získala před časem i srdce milovníků divadla. V Městském divadle Kladno mohou zájemci navštívit komedii v podání předních českých herců, a to ve čtvrtek 13. dubna celkem ve dvou představeních od 16 a 19.30 hodin.

13.3.2017

Čtení na jaro pomůže vybrat Velký knižní čtvrtek

Kladensko - Velký knižní čtvrtek má za sebou deset úspěšných sezón. Už tento čtvrtek vkročí do další desítky s patnácti novinkami všech žánrů, které byly vybrány a namíchány tak, aby uspokojily všechny skupiny čtenářů. Navíc to jsou knihy, které už stačily posbírat ceny či se v krátké době staly světovými bestsellery.

13.3.2017

FOTOGALERIE: Horní Bezděkov se bavil masopustem

Horní Bezděkov - Překrásné březnové sobotní slunko provázelo účastníky masopustu v Horním Bezděkově. Byla to jedna z posledních letošních oslav svého druhu, která předchází čtyřicetidennímu půstu, což je podle křesťanů období přípravy na Velikonoce.

3.3.2017

Nedělní Sinatra a chvilka poezie

Praha - Populární soutěž Pianista roku už je v plném proudu: předposlední kolo se koná v neděli 5. března ve velkém sále luxusního hotelu Boscolo Prague. Soutěžící budou doprovázet českého krále swingu Jana Smigmatora v písních, jež proslavil Frank Sinatra, jako například Night and Day či Fly Me to the Moon.

25.2.2017

Josef Dvořák hostem pořadu Tady to znám na Regionu

Kladensko – Jakou vazbu na střední Čechy mají známé osobnosti? Řada z nich tu bydlí, řada z nich tu tráví svůj volný čas. Každou sobotu po 13. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region střední Čechy si jednu ze známých osobností pozve k mikrofonu Pavel Vítek v novém pořadu Tady to znám.

25.2.2017

Víkend bude na Kladensku patřit masopustům

Slaný – Společné skotačení, masky, hudba tanec, jídlo, oslava, takovými slovy lákají na masopust jeho pořadatelé ve Slaném. Letošní setkání, které vzniklo za podpory města Slaný, jazz Café Fany a slánských skautů, startuje v neděli od 15 hodin na Masarykově náměstí. 

21.2.2017

Český rozhlas Region přivítá Antonína Dvořáka

Kladensko – Každé všední dopoledne nabízí Český rozhlas Region Střední Čechy rozhovory se zajímavými hosty. Ve středu 22. února po 11. hodině přivítá moderátorka Iveta Chlumská Antonína Dvořáka, vnuka jednoho z nejznámějších českých hudebních skladatelů.

15.2.2017

Se znalcem po starých hospodách v Kladně

Kladno – Přednášku Zdeňka Pospíšila, znalce kladenské historie, pořádá ve čtvrtek od 18 hodin Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. 

13.2.2017

FOTO: Masopust v Družci na Kladensku

Kladno - Základní a mateřská škola v Družci uspořádala v neděli dopoledne ve spolupráci s obecním úřadem masopustní průvod obcí.

12.2.2017

Na plese města vystoupil Vašek Noid Bárta i Monika Absolonová

Kladno - Již šestadvacátý reprezentační ples města Kladna se konal v pátek večer v domě kultury na Sítné. Večer nabídl velmi zajímavý program, největší úspěch ovšem slavily písně z úst pěveckých hvězd Vaška Noida Bárty a Moniky Absolonové.

11.2.2017

FOTO: Masopust v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna

Vinařice - Několik stovek lidí se v sobotu sešlo v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Důvodem byl masopust, který se zde konal. Prohlédnětě si na fotografiích, jaká nálada ve skanzenu panovala.

10.2.2017

Divadlo nabídne drsného Poručíka z Inishmoru

Kladno - Šestou premiéru této Sezony uvede v sobotu večer Městské divadlo v Kladně. Tentokrát se jedná o drsnou irskou komedii Poručík z Inishmoru, od proslulého autora Martina McDonagha. Divadlo ji prezentuje jako vtipnou krvavou podívanou v tarantinovském duchu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení