Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

29.1.2017

Na maškarní merendě oslavili kulatiny Domečku

Lány – Princezny, piráti a další pohádkové bytosti si v sobotu odpoledne nenechali ujít maškarní merendu v sokolovně.

22.1.2017

FOKR vystavuje v Kladenském zámku

Kladno - Snímky nabízející výřez z tvorby členů kroužku FOKR, sdružujícího amatérské fotografy kladenského regionu, jsou nyní vystaveny v Zámecké galerii v Kladně. Nejsou to ale fotky amatérské. 

16.1.2017

Lidice vyhlásily soutěž pro všechny nadšené fotografy

Lidice – Letos obec oslaví 70 let od položení základního kamene nových Lidic. Původní obec byla v roce 1942 vypálena a srovnána se zemí nacisty. Při této příležitosti je na letošek připravována celá řada aktivit, které vyvrcholí hlavními oslavami 27. května, kdy zde vystoupí umělci z měst a zemí, které mají velké vazby na Lidice. Už nyní ale obecní úřad vyhlásil veřejnou fotografickou soutěž „Lidice žijí!"

13.1.2017

Výstava zájemcům přiblíží život bratrů Čapkových

Kladno - Středočeská vědecká knihovna v Kladně pořádá ve spolupráci s Památníkem Karla Čapka výstavu s názvem Ztracená generace. V Malé galerii knihovny potrvá do 14. února a návštěvníkům bude přístupná v otevírací době knihovny. Realizoval ji Památník Karla Čapka u příležitosti stoletého výročí 1. světové války.

8.1.2017

Na jevišti stála Anežka Rusevová už v osmi letech

Kladno – Anežka Rusevová (nar. 1986) pochází z divadelní rodiny. Přes její bohaté divadelní zkušenosti je v Kladně v prvním stálým angažmá. Vystudovala herectví na DAMU (2010) a poté fungovala takzvaně na volné noze. Hrála v Praze i Norimberku, dělala asistentku režie i produkční v Národním divadle, objevila se v televizi a přeložila několik divadelních her z němčiny.

31.12.2016

Výstava přiblíží osobnosti ostravsko-opavské operace

Lidice – Památník Lidice a Památník Hrabyně zvou na výstavu s názvem Osobnosti ostravsko-opavské operace, která bude zahájena ve středu 4. ledna v areálu muzea Památníku Lidice ve výstavní síni In Memoriam.

26.12.2016

Půlnoční vánoční zpívání v Sakách

Saky - Saky je malá obec mezi Třebichovicemi a Pcherami. Před místní kapličkou se už třetí rok scházejí po štědrovečerní večeři a návštěvě Ježíška sousedé, aby se navzájem na chvilku potkali a společně si zazpívali.

21.12.2016

Výstavu betlémů uspořádaly Pcherské maminky v kostelíku

Pchery - Kostel svatého Štepána ve Pcherách, jehož historie sahá až do 14. století, ožil o adventu už počtvrté výstavou betlémů

18.12.2016

Malou galerii spořitelny v Kladně zdobí literární a výtvarné plakáty

Kladno – Výstava nazvaná Za těmito slovy je nyní k vidění v Malé galerii v České spořitelně v Kladně. Pořádá ji galerista Jiří Hanke spolu s autorem nápadu, fotografem a básníkem Milošem Kimem Houdkem.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Zpívali jsme koledy na Kladensku i Slánsku

Kladensko – Jedna. Dva. Tři. Čtyři. Pět. Šest. Už tolik let se v adventním čase scházejí lidé po celé republice a také krajané v zahraničí, aby si společně ve stejný čas zazpívali pětici koled. Další ročník akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se uskutečnil právě včera večer. Koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán i méně známější Veselé vánoční hody zazněly i v šesti místech Kladenska a Slánska. Zazpívat si je podle odhadu přišlo odhadempřes tisíc lidí.

11.12.2016

Lada Doupovcová vystavuje ve Slaném budoucí archaismy

Slaný - Slaný Budoucí archaismy je název čtvrté samostatné výstavy slánské malířky a ekonomky Lady Doupovcové. K vidění je ve vstupní chodbě Knihovny Václava Štecha ve Slaném.

11.12.2016

10 oscarových hitů 2016

Rok 2016 se blíží ke konci a na řadu přichází pravidelné bilancování. Jako obvykle se nevyhne ani filmovému odvětví. Začíná totiž tzv. oscarová sezona, která skončí na konci února předáváním slavných ocenění. A které filmy budou o zlaté sošky bojovat? V paměti pátráte zbytečně – pravděpodobní vítězové totiž často ještě ani nešli do kin. Magazín Dotyk proto aspoň vybral desítku filmů, o kterých bude v následujícím období hodně slyšet.

7.12.2016

Kladenský deník zve na Česko zpívá koledy

Rok se s rokem sešel a ve středu 14. prosince, se uskuteční už šestý ročník akce pořádané pod záštitou regionálních Deníků – Česko zpívá koledy. Letos se lidé sejdou na Kladensku a Slánsku na šesti místech, aby si v uvedený den přesně v 18 hodin společně po celé České republice i s krajany v zahraničí zazpívali pět koled.

2.12.2016

Plán B. Zajímavá kapela i plán pro páteční večer

Kladno - Zajímavá hudební skupina Plán B, kterou podporují třeba i Petr Janda nebo Václav Marhoul, vystoupí v pátek 2. prosince s kladenském klubu Poldofka se svým novým CD.

30.11.2016

Rychlé šípy provedou v Divadle Lampion diváky do Stínadel

Kladno - Večer se vzduch přímo chvěje dobrodružstvím. Kousek odtud začínají Stínadla. Tajuplná, nebezpečná čtvrť skrývají záhadu hlavolamu a létajícího kola. Divadlo Lampion zařadilo do svého repertoáru příběh podle legendární knihy Jaroslava Foglara Záhada hlavolamu. Premiéru měl v sobotu. Nejbližší repríza bude 9. prosince.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

21.11.2016

Spolek Halda vydal první díl trilogie Průvodce historií kladenských hostinců

Kladno – Víte, kde v Kladně stávalo Pivní sanatorium? Ve které kladenské hospodě podpořil stávkující dělníky Tomáš Garrigue Masaryk? Nebo kde stál tanečními zábavami proslulý hostinec U Sýkorů? To vše se dozvíte v nové knize Zdeňka Pospíšila Průvodce historií kladenských hostinců, kterou vydal spolek Halda. Pokřtěna byla nikoli pivem, ale šampaňským, ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně.

18.11.2016

FOTO: Skupiny Tři sestry a Horkýže Slíže zahrály v Kladně

Kladno -  Po úspěšných turné z let 2010 a 2013 se po třech letech opět potkaly skupiny Tři sestry a Horkýže Slíže na stejném pódiu. 

16.11.2016

Tři sestry a Horkýže Slíže dnes zahrají v Kladně

Kladno – Po úspěšných turné z let 2010 a 2013 se po třech letech opět potkávají skupiny Tři sestry a Horkýže Slíže na stejném pódiu. V rámci Bratia a Sestry Radegast Tour 2016 dnes od 19.30 hodin vystoupí v kladenském Domě kultury na Sítné. Skupina Tři sestry zde zahrála poprvé před deseti lety. Její frontman Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, mimo jiné prozradil, jaké má skupina plány do budoucna.

14.11.2016

Epos o panáčkovi spisovatele 
z Ledců je sci-fi plné akce a humoru

Ledce - Akční sci-fi Epos o panáčkovi vychází v předvánočním čase. Strhující příběh plný akce a napětí, humoru a nadsázky napsal mladý talentovaný spisovatel Jaroslav Beznoska z Ledců.

9.11.2016

Lubomír Čužák Rys se po dvou letech opět vrací se svými Decentními večery

Kladno – Poslední dva roky procházel oblíbený kladenský bavič Lubomír Čužák Rys složitým životním obdobím. Teď se vrací v plné síle. Zpráva, která potěší především návštěvníky jeho oblíbených Decentních večerů. Další z nich se uskuteční zítra od 19 hodin v restauraci U Zlatého selátka v Kladně-Rozdělově.

8.11.2016

Na kladenský rockový ples můžete vyrazit v džísce nebo křiváku

Kladno - Čtvrtý ročník rockového plesu se blíží mílovými kroky. Uskuteční se v sobotu 12. listopadu od 20 hodin v domě kultury v Kladně na Sítné. Vstupenky jsou ještě v předprodeji. Hostem plesu bude letos zpěvák Jiří Zonyga.

7.11.2016

Klub Dundee Jam v Kladně už brzy ožije koncerty rockových kapel

Kladno – Příznivci rockové muziky se mají na co těšit. V sobotu 12. listopadu totiž v Dundee Jam klubu v Kladně vystoupí hned dvě rockově zaměřené kapely, a to Sklad Na Rock a Fast Farragos. Jejich členem je Jaroslav Čačko, vystupující pod jménem Lee Fazman Jaránek, který v obou hraje na kytaru, ale také Martin Kučera, známý jako Rambo.

6.11.2016

Obrazy v Domě kultury v Kladně si prohlédne 50 000 párů očí

Kladno – Obrazy Zuzany Karáskové nyní zdobí předsálí Domu kultury v Kladně na Sítné. Výstava má název Stopy mé, stopy ve mně. Některé z děl jsou inspirovány autorčiným dlouholetým pobytem v zahraničí. Výstava je prodejní. Obrazy v předsálí spatří na padesát tisíc návštěvníků, kteří sem zavítají v letošní plesové sezoně.

4.11.2016

V kladenském divadle má premiéru komedie Perfect Days

Kladno – Druhou premiérou sezony Městského divadla Kladno bude současná skotská komedie Perfect Days. Poprvé bude na jevišti uvedena v sobotu večer.

31.10.2016

Středočeská vědecká knihovna v Kladně se oblékla do trampského hávu

Kladno – Kdo zavítal v pátek do Středočeské vědecké knihovny v Kladně, mohl si zde pochutnat na tlačence, guláši, chlebu ze sádlem nebo utopencích. Netradičně se zde točilo i pivo. Důvodem byl Den Středočeského kraje, do něhož se knihovna už pojedenácté zapojila. Letos na téma trampingu.

23.10.2016

Den Středočeského kraje v knihovně bude pestrý

Kladno – Na den vzniku samostatného československého státu 28. října připravila Středočeská vědecká knihovna v Kladně již tradiční Den Středočeského kraje.

21.10.2016

Hokejová pohádka. Sen kluka, že bude jako Jarda Jágr

Kladno – V minulých dnech se v českých knihkupectvích objevila nová pohádková knížka Jana Žáčka, která úzce souvisí s Kladnem, zdejším hokejovým klubem a především s Jaromírem Jágrem. Jmenuje se Hokejová pohádka a je o malém klukovi, který miluje hokej a proto se rozhodne nahradit v reprezentaci na Světovém poháru v Kanadě svůj idol – Jágra, poté, co se se dozví, že Jarda hrát nebude. Autor knihy odpověděl na několik otázek Kladenského deníku.

18.10.2016

Tuchlovické Havelské posvícení se vydařilo

Tuchlovice – Vyhledávané tradiční Havelské posvícení v Tuchlovicích si nenechalo ujít nejen mnoho místních obyvatel, ale i přespolních.

17.10.2016

Podzimní sítenský potok nabídl pořádnou porci country

Kladno – Sobotní festival Podzimní sítenský potok se odehrál v příjemném a akusticky velmi dobrém sále Domu techniky na Sítné. V hodinových blocích postupně představila moderátorka odpoledne Soňa Machová šest kapel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení