Myšlenka začít se zabývat bossa novou napadla zpěvačku Zeurítii, když poslouchala nahrávky Joao Gilberta a Tom Jobima. Byla fascinovaná rytmem a jazykem, a proto se jí zdály být melodie blízké.

Začala se podle sluchu učit brazilské texty a s manželem, tehdy ještě spolužákem Liborem Šmoldasem, začali hrát bossa novu v duu. Od samého počátku oběma záleželo na tom, aby jejich hudba byla autentická - texty v brazilské portugalštině a správné rytmy a akordy písní.

Sama Zeurítia k tomu říká: „Chtěli jsme, aby naše hudba vyrůstala z kořenů brazilské hudby, ale aby zároveň obsahovala moderní prvky jazzu a dalších žánrů. Šli jsme více do hloubky, stahovali jsme staré nahrávky, přemýšleli o nových aranžmá, začali poslouchat desky Eliane Elias, Oscara Castro-Neves, Ellis Reginy a Marii Rity. Díky nabídce zahrát si ve větším obsazení se po čase duo rozrostlo na kvarteto. Libor zaranžoval písničky, které jsme hráli, a kapela byla na světě.“

Soubor se zpočátku jmenoval Bossa Nova Sensation, pak se přejmenoval podle zpěvačky na Zeurítia a má za sebou úspěšná vystoupení na festivalech Prague Jazz Week, Jazz Goes To Town, či Jazz na ulici. Kromě toho vystupuje v pražských klubech, například každé úterý U Malého Glena. V současné době skupině vychází u Animal Records debutové album. Obsazení: Zeurítia – vocal; Libor Šmoldas – kytara; Marián Friedl – kontrabas; Tomáš Vokurka – bicí nástroje. (vel)