"Tradici z roku 1662 jsme obnovili v roce 2006. Při této příležitosti se na ploše Masarykova náměstí uskuteční Královské kování a také Den zdraví s VZP. Současně se můžete zúčastnit akcí v rámci Dne otevřených památek a Dne evropského dědictví," uvedl za slánský odbor kultury Ivo Horňák.

Dechová hudba, swing, blues, i rock spolu s kovářskými mistry a rožněným býkem – to vše najdete na Masarykově náměstí ve Slaném v sobotu 11. 9. 2010 od 10 hodin!

Od ranních hodin se před vchodem do budovy městského úřadu na Masarykově náměstí opéká býk. Kromě býka se všichni mohou po celou dobu programu zakoupit občerstvení ze stánků.

Součástí letošní akce je:

Královské kování
Od 10 do 17 hodin můžete být na Masarykova náměstí svědky kovářského sympozia – Královské kování. Uvidíte volné umělecké kování na téma „Dvojčata“. Ukázky kovářských technologií a prodejní výstavu kovářských dílen. Vykované originály budou předány městu Slaný. Akce se koná pod záštitou slánského radního Stanislava Berkovce.

Dny zdraví
Od 10 do 17 hodin můžete na na Masarykově náměstí získat bezplatně cenné informace o svém zdraví v mobilním poradenském centru.

Den otevřených památek a Den evropského dědictví
I letos se rožnění uherského býka uskuteční v době, kdy si celý kulturní svět připomíná evropské historické dědictví Dnem otevřených památek. K této iniciativě celého kulturního světa se od počátku hlásí i město Slaný, které připravilo na tento den speciální program a zpřístupní vybrané památky.

Program na Masarykově náměstí v sobotu 11. září 2010
10.00–17.00 Královské kování
10.00–17.00 Dny zdraví s VZP
12.30–15.30 Dechovka Dvořačka a Big Band Beta
(střídavě hrají dechovka M. Dvořáka a Big Band Beta)
16.00 Humprecht aneb veselá duchařská pohádka
(pohádka s ohlédnutím do historie – Agentura Pranýř)
17.30–18.30 Rastafidli Orkestra
20.00 Yo Yo Band

AUTOŘI: Kateřina Husárová, Ivo Horňák