Hlavní letošní náplň táborových her bude převážně zaměřena na přírodu a její ochranu, pod přiléhavým názvem Tajemný svět stromů. Mezi společné aktivity mimo vlastních programů táborů, se kluci děvčata vypraví na výlet do Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka, do aquaparku, navštíví divadelní představení. Nebude chybět stezka odvahy, sportování, táborák s kytarou, hledání pokladu.

Není to však jediná činnost tohoto městského kulturního zařízení v letních dnech pro děti a mládež. Kdo se nezúčastní příměstských táborů, má možnost během července a srpna si vybrat z nabídky již čtvrtých dopoledních jednodenních akcí v knihovně. Při (NE)obyčejných prázdninách s knihovnou, se v zahradě kina uskuteční rukodělná činnost, předčítání z pohádkových knih, scénické čtení i divadelním představení. Nabídka platí pro všechny děti od tří let i jejich dospělý doprovod.

Na červenec je připraveno - úterý 9. O princezně, která se ničeho nebála, středa 10. dílničky - Čas, ten malý nezbeda a úterý 16. loutkové představení – Dva kapsáři. V srpnu středa 7. to budou výtvarné dílničky Roční období, úterý 13. O lenochodech – pohádka z pralesa a 27. úterní závěrečná Slepičí pohádka- příběh slepiček a zlobivé kozy. Začátky akcí na zahradě (za špatného počasí v prostoru knihovny) jsou od 10 hodin.

Knihovna bude o letnících měsících otevřena pro veřejnost následovně - dětské oddělení pondělí a pátek od 9 do 14 hodin, úterý a čtvrtek od 9 do 16 hodin, oddělení pro dospělé ve dnech pondělí až pátek od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.