Diváci na slušně zaplněné návsi ve Dřetovicích mohli slyšet až do pozdních nočních hodin nespočet známých pecek, ale i vlastní tvorbu některých kapel, například kladenských Gladly S.W. Autoři skladeb Milan Procházka a Josef Mareček vytáhli ze šuplíku opět pár novinek – Poslední výstup Krkonoše, Čarovné barvy a Kamenitý kemp. Nebude trvat dlouho a svým příznivcům nabídnou už druhé CD.

Kdo nestihl dřetovický festival, může si Gladly S.W. poslechnout 9. června na folkové akci v Kolči.

Naopak pro běžné konzumenty líbivé country byly bluegrassové kapely a jejich skladby příliš silnou kávou.

Tahákem dne byli Rangers band a nezklamali. Betonová plocha se zaplnila tanečníky a známé hity od původních Plavců zpívali doslova všichni. Jirka Hladík, šéf Dřetfestu, musel být s návštěvností i výkony kapel spokojen. Přispělo tomu také příjemné počasí, i když večer přišlo vhod teplejší oblečení.

Ruce si mnul i starosta obce Vladimír Raška. Jak sám řekl, konečně se život v obci pohnul k lepšímu a lidé i díky muzice budou vědět, kde Dřetovice leží.

V příštích dnech se zde uskuteční dětský den společně s kácením májky, připravován je rockový festival a jedna novinka – exhibiční utkání v boxu. Autor: Břetislav Kostka