Posluchači teď prostřednictví textových zpráv rozhodují o tom, kdo vyhraje. O vítězi bude jasno v neděli 2. května, kdy soutěž končí.

Kytarista a zpěvák skupiny Milan Procházka by chtěl fanoušky prostřednictvím Kladenského deníku požádat, aby je podpořili i v závěrečném hlasování.

,,Pro nás je obrovským úspěchem to, že jsme se do finále dostali. Na rozdíl od ostatních nejsme tolik známí. Přece jen spolu hrajeme teprve rok a půl,“ uvedl Procházka.

Historie Gladly S.W. se začala psát v kročehlavské hospůdce Bažina. Vloni v srpnu se členové potkali s populárním Honzou Vyčítalem, jemuž se zalíbila písnička Patrona z války. Ta se později objevila na albu Greenhornů.

Kladenská coutry kapela nyní hraje ve čtyřčlenné sestavě Josef Mareček, Jiří Fejtek, Jan Šmejkal a Milan Procházka.

,,V našem repertoáru je v současné době dvacet čtyři písní, které v budoucnosti vydáme na našem debutovém albu. Doufám, že nám samotná soutěž pomůže v tom, abychom se dostali do podvědomí diváků a získali další nové fanoušky,“ přeje si zpěvák a kytarista kapely.

Co je vlastně odměnou pro vítěze soutěže? Nejlepší kapela bude mít tu čest sehrát úvodní koncert na největším country festivalu v republice, který se koná v pražské Chuchli. Letošní ročník bude věnován památce legendy tohoto žánru Waldemarovi Matuškovi.