„Letos jsme akci letos pojali ve větším měřítku, objevilo se tu více složek než před rokem na Mírovém náměstí," informovala Sylva Filipová z Městského úřadu Stochov.

Návštěvníci si mohli prohlédnout například sanitní vůz, několik policejních automobilů, hasičskou techniku, či práci a techniku stochovských technických služeb. Ve vozech městské policie ze Stochova, Smečna a Nového Strašecí si děti vyzkoušely, jak se mluví do policejní vysílačky, měly také možnost změřit si policejním radarem rychlost svého běhu. Velký zájem byl také o oddělení policejních pyrotechniků, kteří předvedli různé druhy výbušnin.

„Nově se nám podařilo přemluvit modeláře, letos se zúčastnila také Střední škola služeb a řemesel Stochov. Byl tu i stánek Besipu, kde si veřejnost mohla vyzkoušet otočný trenažér či simulátor jízdy," řekla Sylva Filipová.


Největší pozornost a obdiv diváků si vyžádaly ukázky Policie České republiky. Nejprve se Stochovským představil šestiletý služební pes Morgan, který společně se zásahovou jednotkou dokázal vystopovat a zadržet unikajícího pachatele. Následně byla publiku předvedena práce pražské jízdní policie. Dva jezdci předvedli to, že se jejich koně nezaleknou střelby, bariéry, ohně, dýmu, praporů, ani skupinky nepokojných demonstrantů, kterou tvořilo několik malých dobrovolníků.

„Vzhledem k tomu, že se vydařilo počasí a přišlo hodně lidí, tak akci nemohu hodnotit jinak než pozitivně. Přicházely sem děti z mateřské i základní školy, zúčastnili se i studenti místní střední školy," hodnotila akci pro Kladenský deník Sylva Filipová.