Ani Žižice nebyly v minulých letech, co se týče červnových dětských dnů, výjimkou. Ale letos se zde rozhodli jinak. „Pořádáme zde šestatřicátý ročník fotbalového memoriálu Miroslava Maxy. To byl zakladatel žižického fotbalu, jenž tragicky zahynul nedaleko Smečna, když pomáhal při dopravní nehodě a srazil ho projíždějící automobil). Obě akce jsme spojili, aby se sportovní areál lépe zaplnil. Od rána se konal fotbalový turnaj, odpoledne dětský den a vše završila večerní zábava se skupinou Pod Vobraz," prozradil starosta obce Vratislav Rubeš.

Fotbalového memoriálu (více v pondělním tištěném vydání na sportovní straně číslo 18) se účastnily týmy FK Žižice, Sokol Srbeč, FC Catherine Slaný a SK Stehelčeves. Zpestřením pak bylo utkání starších pánů FK Žižice s ženským celkem SK Slaný. „Výsledek byl 5:5, na penalty pak ženy vyhrály 7:2," informoval starosta.

Horní část areálu pak patřila dětem. Byl tu pro ně připraven skákací hrad, cukrová vata, malování na obličej, ale zejména dvě a půl hodiny dlouhý zábavný program s klaunem Fílou. Ten přijel z nedalekého Podlešína.

„Loni jsme měli špatné počasí, letos to vyšlo lépe. Účast dětí i rodičů mě opravdu velmi překvapila. Dorazily děti ze Žižic i okolí," uvedl starosta.

„Z přilehlého Osluchova přijel na dětský den Jan Beneš. „Jsem tu poprvé. Nejvíce se mi líbí vystoupení klauna. Příště určitě přijdeu znovu," svěřil se Honza.
Eliška Holubovská ze Žižic je naopak pravidelnou návštěvnicí dětských akcí. „Také se mi líbí klaun, ale i skákací hrad," prozradila.

Na poslední srpnovou sobotu chystají v Žižicích další ročník tradičního turistického pochodu Žižická šlápota. Účastníci při ní absolvují zhruba patnáctikilometrovou trasu. "Večer pak, posedíme, popijeme, poklábosíme…," dodal starosta.