V březnu čeká scénu určenou dětem druhý ročník Mezinárodního loutkového festivalu Amplion. A stejně tak Lampion pomůže dětem ze znevýhodněných rodin, díky projektu Zavěšená vstupenka.

Projekt Zavěšená vstupenka vznikl před dvěma lety v brněnském Divadle Polárka, které také zavítalo na nedělní oslavu do Kladna. Cílem je umožnit dětem ze sociálně slabých rodin získat stejné kulturní zážitky jako mají jejich vrstevníci.

Přispět může každý divák. Stačí jen, když k nákupu vstupenek pořídí ještě jednu označenou jako „Zavěšená vstupenka“. Tu si pak buď vytiskne, nebo vyzvedne na pokladně a zavěsí ji na strom ve vstupní hale divadla.

„Pro děti může být tento projekt prvním setkáním s principy charity a anonymního obdarovávání potřebných. Na snadno představitelném příkladu si dítě může uvědomovat, že i kolem něj existuje neštěstí a chudoba a že je v jeho moci dělat drobné radosti tam, kde to má smysl,“ vysvětlila koordinátorka projektu Karolina Ondrová.

Vstup do nové sezony uskutečnilo Divadlo Lampion úžasný. Děti si v něm nejprve zatančily s kapelami Polaris a Žampion a pak zahrála skupina DOtmy. Zahájení nové sezony si nenechali ujít ani představitelé města - primátor Dan Jiránek a jeho náměstek Tomáš Kutil.