Čert a Káča
I v prosinci můžete navštívit zajímavou pohostinskou inscenaci. Soubor Klicperova divadla v Hradci Králové se ve čtvrtek 18. prosince představí se svým úspěšným titulem „Čert a Káča“. V klasickém Dvořákově operním díle v neklasické činoherní úpravě Zoji Mikotové můžete v hlavní roli vidět populární hradeckou herečku Pavlu Tomicovou. Začátek představení je v 19.30 hod.

Úspěšná Balada pro banditu bude mít derniéru
Nikola Šuhaj dezertoval z vojny. Možná kvůli své lásce Eržice, možná kvůli svobodě. Všechno má svoji cenu a za všechno se platí… svobodou za klid a klidem za svobodu. Chrání ho kouzlo – žádná kulka se ho ani nedotkne. Ale nesmí zradit. A on zradil, dopustil se vraždy…

Se souborem kladenského divadla Baladu pro banditu nastudoval režisér Miroslav Hanuš; Veronika Pavlasová a Jaroslav Slánský získali za hlavní role v této inscenaci cenu v divácké anketě o nejoblíbenějšího herce a herečku sezony 2005/2008.
V neděli 28. prosince máte možnost spatřit tuto kultovní a oblíbenou inscenaci na kladenské scéně naposledy! Nenechte si derniéru balady rozhodně ujít!

Vánoční a silvestrovský dárek našim divákům
Ani letos nezklame SDK všechny své věrné diváky, kteří si vánoční svátky chtějí zpestřit návštěvou divadla. Na pátek 26. prosince, tedy na druhý svátek vánoční, jsme připravili jednu z našich nejpoetičtějších a nejjímavějších inscenací, vodní fantazii o věčné touze a bolesti lásky, Giraudouxovu Ondinu. Věříme, že podobenství o touhách, které nosíme hluboko ukryté ve svém srdci, a kterým se zoufale a marně bojíme podlehnout, něžná pohádka pro dospělé i pro děti, bude milým zakončením Vašich svátků.

A co chystáme na Silvestra?
Co jiného než Charleyovu tetu, bláznivý příběh Jevana Brandona-Thomase, a také jednu z nejslavnějších divadelních převlekových komedií. Obě inscenace začínají už v 17 hodin.

Divadelní ples
A opět je tady tradiční divadelní ples, jehož šestý ročník se uskuteční v sobotu 3. ledna od 20 hodin.

I letos budou mít jeho návštěvníci možnost zatančit si přímo na divadelních prknech, zasoutěžit o nejlepší taneční pár a vyhrát nevšední i originální ceny v tombole. Tentokrát je ples navíc věnován významným osobnostem, jejichž věhlas daleko přesáhl hranice našeho regionu.

Některé z nich můžete vidět i na živo, v rámci připraveného zábavného večera. Skutečným zlatým hřebem plesu bude ovšem návštěva opravdové megahvězdy, jejíž identita musí být z pochopitelných důvodů do poslední chvíle zcela utajena!

Večerem vás provede neodolatelně zábavný moderátor Mirek Večerka a k tanci i poslechu budou hrát skupiny „The Beatles Revival“ a „Ideal Band“. Nenechte si ujít nejzábavnější a nejoblíbenější společenskou událost roku!

Ilona Smejkalová, dramaturg SDK