Městské divadlo ve Slaném hostilo v sobotu odpoledne třináct dívek ze Slaného, Jičína, Březin, Neratovic a Rumburka, které se účastnily oblastního kola letošní soutěže Dívka 2008. Soutěž se vyhlašuje pro třinácti až patnáctileté dívky z celé ČR, slánský Dům dětí a mládeže Ostrov ji připravuje pro region již řadu let.

Ve Slaném se odehrává základní kolo i oblastní, z něhož postupují do květnového finále v Jičíně dvě soutěžící a jedna náhradnice.
V nápadité choreografii na téma televizní natáčení, již připravila vedoucí Dětské scény Slaný Linda Kloubová s přáteli, se v tříhodinovém bloku soutěžící předvedly při krátkém pohovoru s moderátorem, aerobiku, volné disciplíně (většinou tanec na hiphop hudbu) a módní přehlídce stylově zaměřené na třicátá léta minulého století.

„Režie soutěžního odpoledne s vtipným scénářem se slánskému Ostrovu povedla. Děvčata se snažila co nejlépe prezentovat své dovednosti a nápad s módou třicátých let bylzajímavý,“ uvedla jedna z přítomných návštěvnic.
Pro diváky zazpívaly několik písniček finalistka Superstar 2006 Bára Zemanová a Petra Košťálová z Kladna.

V závěru odpoledne byly vyhlášeny výsledky kola a současně vítězky tří souběžných soutěží – Miss Press, Internet a Sympatie. Pomyslné zlato vybojovala Zuzana Šťastná z Neratovic před druhou Bárou Dvorskou z Jičína. Jako třetí (náhradnice) se umístila Veronika Šedivá z Rumburka.

Titulem Miss Press Kladenský deník se může pyšnit Martina Smolíková z Děčína, Miss Sympatie se stala Hana Merinová z Rumburku a Kristýna Hrbková ze Slaného získala titul Miss Internet.