Celou soutěž organizuje Ostrov Slaný a je pro mladé slečny ve věku mezi třinácti a patnácti roky. Ty mají možnost vyzkoušet si podobné disciplíny jako skutečné modelky při soutěžích miss. Pětice statečných – Nikola Jiráčková, Petra Kolbuchová, Sandra Hnízdilová, Andrea Hovorková a Johana Valentová si tak vyzkoušela rozhovor s moderátorem, sestavu v aerobiku, volnou disciplínu a přehlídku v šatech.

,,První tři dívky postoupí do oblastního kola, které se v Kladně uskuteční 2. května. Ve Slaném se bude konat již 5. dubna,“ vysvětlila před zahájením jedna z organizátorek soutěže Monika Javoříková, která také dodala, že dvě nejúspěšnější dívky z oblasti postoupí do celorepublikového finále, jež bude v červnu v Jičíně.

Vítězkou základního kola se stala čtrnáctiletá Nikola Jiráčková, která by se ale v budoucnosti chtěla věnovat právnickému povolání. Ze druhé příčky postoupila Andrea Hovorková (na snímku), jež by chtěla vystudovat psychologii, ale modeling by ji prý také lákal. Na posledním postupovém místě porota vyhodnotila výkony Johany Valentové. Té se tak splnil malý sen, jelikož již před začátkem soutěže Deníku prozradila, že pokud postoupí do dalšího kola, tak bude velmi spokojená.